Vaterpolo Šampionat u Budimpešti

Ajkule odlično parirale Mađarskoj, ali loš igrač više odveo u poraz

Naša vaterpolo reprezentacija poražena je od Mađarske 12:8 u prvom kolu A grupe Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

“Ajkule” su pružile dobar otpor, ali odbranu nijesu krunisale dobrom realizacijom napada.

Nakon 14 minuta potpunog egala i vođstva od 4:3, uslijedio je dugačak post u napadu, koju je Mađarska iskoristila da serijom 6:0 dođe do visoke prednosti od 9:4.

Naš sastav je vezao tri gola za 9:7, imao četiri napada da se u posljednjoj četvrtini primakne na samo gol zaostatka.

Nijesmo iskoristili i tu je sve riješeno.

Razlog poraza možemo tražiti u lošoj realizaciji sa igračem više. Od prvih pet pokušaja dali smo tri gola, a onda do kraja imali realizaciju 1 od 9!

U crnogorskoj selekciji istakao se kapiten Marko Petković sa četiri, dok su po gol postigli Dušan Banićević, Vasilije Radović, Konstantin Averka, Marko Mršić.

tok meča:

IV četvrtina

To je konačan rezultat!

8:12 Burian, kontrapad i novi gol.

8:11 PETKOVIĆ! Četvrti gol, još samo dva mintua do kraja.

7:11 Anđelo, igrač više i brza realizacija!

7:10 Zalanki opet. Praktično rješava sve. Četiri napada smo imali da potpuno uđemo u egal šteta!

7:9 PETKOVIĆ! TREĆI GOL! Odgovaramo serijom 3:0!

III četvrtina

6:9 MRŠIĆ! Strašan šut, bomba!

5:9 PETKOVIĆ, prekida ovaj crni niz našeg tima!

4:9 Lob Janšika. Šest vezanih golova Mađara. Šteta što nijesmo ostali blizu, jer smo igrali mnogo bolje nego što to rezultat pokazuje. Odbrana je bila dobra, ali nemoć u napadu utiče. Vogel 10 odbrana!

4:8 Vamoš je precizan. Mi smo promašili četiri vezana igrača više!

4:7 Varga daje gol. VAR se gledao tri minuta, na snimku nije djelovalo da nije lopta prešla liniju.

II četvrtina

To je rezultat nakon 16 minuta vaterpola. Zalanki je donio Mađarsku plus dva, šteta jer smo odigrali sjajno poluvrijeme!

4:6 Zalanki je bezgrešan. Treći gol iz tri šuta, on pravi razliku!

4:5 Zalanki opet. Mađarska ponovo vodi, dva minuta do velikog odmora.

4:4 Janšik uzvraća sa igračem više. Mađarska je već tri puta u drugoj četvrtini imala igrača više.

4:3 AVERKA! Sada se ispravio iz igre, prvo vođstvo naših!

Averka pogađa prečku iz peterca!

I četvrtina

3:3 VASILIJE RADOVIĆ! Sjajno iskorišćen igrač više. Brzo smo to realizovali za nekoliko sekundi! Perković igra strahovit meč, iznudio je nekoliko isključenja, na kraju i asistirao za konačan rezultat prve četvrtine.

2:3 Zalanki je dao gol sa igračem više. Imali smo šansu i mi da preokrenemo, ali nijesmo uspjeli.

2:2 PETKOVIĆ! Opet igrač više. 2 od 4 sa vaterpolistom više u bazenu naša selekcija.

1:2 Pol sa igračem više dovodi Mađarsku ponovo do prednosti.

1:1 BANIĆEVIĆ. Sa igračem više odlično se snašao!

0:1 Mađarska je povela, Vamoš na isteku prvog napada vrlo precizan uz stativu.

Počinej duel u Budimpešti!

“Ajkule” su u dodatno podmlađenom timu otputovale na ovo prvenstvo.

Zbog toga je teško procijeniti koji je krajnji domet našeg sastava.

Mađarska je bez sumnje najteži rival u grupi, a domaći su favoriti da idu do kraja.

Naša selekcija će još igrati u grupi protiv Gruzije i Brazila.

Krtoli
Krtoli

Ne dao bog(i Joanikije )da smo loše igrali,bilo bi 10 razlike?putuj Odlikovani!

soko
soko

Dosta više toga:
“Dobro smo igrali”…
Prvo treba gojković pa i dosta njih dalje od bazena, što se tiče reprezentacije, jer oni ne ośećaju Crnu Goru kao svoju…
Za državu se bori srcem, pa i poraz lakše padne…