Vaterpolo

“Ajkule” rutinski do četvrtfinala!

Ukropina, foto: wpolo.me

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Kazahstan 13:5 u posljednjem meču grupne faze Svjetskog prvenstva u Budimpešti. Pobjeda je donijela našima prvo mjesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale gdje čekamo pobjednika meča Grčka – Japan.

Pobjeda protiv Kazahstana ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Naši su u prvom poluvremenu odigrali savršenu odbranu pa su vodili sa 6:0 nakon dvije četvrtine.

Čučković je odigrao reprezentativni meč karijere i dao je četiri gola, Saša Radović dodao je dva, a upisali su se još Đuro Radović, Mišić, Murišić, Ukropina i braća Brguljan.

Crna Gora – Kazahstan 13:5 (2:0, 4:0, 3:2, 4:3)

Crna Gora: Lazović (sedam odbrana), Dr. Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Da. Brguljan 1, A. Radović 2, Drašković, Ukropina 1, Đ. Radović 1, Mišić 1, Čučković 4, Murišić 1, Šćepanović (jedna odbrana).

Kazahstan: Mahmetov, Medvedjev, Švedov, Pilipenko, Altajer, Šmider 1, Šakenov, Verdeš 1, Ukumanov 2, Rudaj 1, Manafov, Turlikanov, Šlemov (devet odbrana).

tok meča:

ČETVRTA ČETVRTINA:

13:5 Aleksa Ukropina iz kontranapada postavlja konačan rezultat!

12:5 Lijep gol Kazahstana, Verdeš strijelac.

12:4 Draško Brguljan sa igračem više, opet imamo +8.

11:4 Kukumanov smanjuje na sedam golova zaostatka.

11:3 Čučković ne promašuje. Novi gol!

10:3 Čućković raspoložen. Treći gol.

9:3 Rudaj daje treći gol za Kazahstance.

TREĆA ČETVRTINA:

Odlična igra naših se nastavlja. I ovu smo četvrtinu dobili 3:2 i jasno je obezbijedili pobjedu u meču.

9:2 Kontranapad i drugi gol Aleksandra Radovića!

8:2 Dobar napad sa igračem više za naše. Čučković strijelac.

7:2 Ukumanov pogađa, drugi gol zaredom za Kazahstan.

7:1 Prvi gol za Kazahstance poslije skoro 15 minuta. Sa čovjekom više u bazenu strijelac je Šmider.

7:0 Crna Gora koristi i treću priliku sa igračem više. Pogodio je ljevoruki Đuro Radović.

DRUGA ČETVRTINA:

Ubjedljiva prednost Crne Gore na polovini meča, izvjesno je da će “ajkule” ovjeriti direktan plasman u četvrtfinale.

6:0 Darko Brguljan, pogodak sa igračem više.

5:0 Kontra i gol Saše Radovića, tri minuta do kraja druge četvrtine.

4:0 Nikola Murišić sa centarske pozicije. Odlično se okrenuo naš reprezentativac i poentirao.

3:0 Uroš Čučković iz faula, lijep gol sa distance.

PRVA ČETVRTINA:

Prečkom Mišića zaključili smo prvu četvrtinu. Odlična odbrana i nekoliko promašenih zicera, za 2:0 nakon uvodnog dijela meča.

2:0 Saša Mišić igra odlično prvenstvo, a dao je gol i Kazahstancima!

Nijesmo iskoristili igrača više.

1:0 Marko Petković golom otvara meč u četvrtom minutu.

1′ Počeo je meč.

Naši momci su na startu remizirali protiv Kanade, a onda su odigrali odličan meč i razbili Brazilce. Veliki su favoriti protiv Kazahstana, a jedan od razloga je i to što su prije desetak dana ubjedljivo slavili u prijateljskom meču sa devet golova razlike.

Kazahstan na Svjetskom prvenstvu ima poraz od Brazila i pobjedu nad Kanadom.