Vaterpolo

Draško Brguljan srušio Ruse, “ajkule” za peto mjesto

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Rusiju 9:8 u razigravaju za plasman od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Izuzetno neizvjestan meč donio je trijumf “ajkula”. Naši su u prvom poluvremenu igrali odlično sa igračem više i to je donijelo razliku. 1:1 je bilo poslije prve četvrtine, a onda je ekipa Vladimira Gojkovića dala tri gola iz četiri pokušaja sa igračem više u drugoj četvrtini i na odmoru je mala dva gola viška 5:3.

Uslijedio je pad. Loša odbrana i nekoliko ishitrenih napada što je Rusija iskoristila da se u trećoj četvrtini potpuno vrati, poravna na 7:7 i dođe do napada za vođstvo sa igračem više, ali Šćepanović nije dao.

Posljednja četvrtina bila je rezervisana za naše iskusnije vateroliste. Draško Brguljan je prednjačio. Dao je gol za 8:7, poravnao je Merkulov, ali je posljednja riječ bila Aleksandra Radovića.

Rusi su na minut prije kraja dobili igrača više, ali im je Draško Brguljan odmah ukrao loptu. Isti igrač je i u našem posljednjem napadu uzeo loptu nakon što je izblokiran šut Radovića i tako smo osigurali trijumf.

Brguljan je meč završio sa četiri gola, Radović je dodao tri. Upisali su se još Mišić i Banićević. Na kraju smo dali samo četiri gola sa igračem više, a u čitavom drugom poluvremenu samo jedan.

Rival za peto mjesto biće nam pobjednik meča Italija – Australija.

tok meča:

IV ČETVRTINA

Rusi su imali igrača više, ali Draško Brguljan krade loptu. Još samo 58 sekundi, tajmaut Gojković.

9:8 ALEKSANDAR RADOVIĆ, postiže novi gol i opet smo ispred Rusa.

8:8 Merkulov je odmah vratio Rusiju u egal.

8:7 DRAŠKO je izrazito raspoložen. Novi gol i prednost za “ajkule”!

III ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine u kojoj su Rusi bili mnogo bolji. Na kraju 4:2 za Ruse u tom periodu. Neriješeno pred odlučujuću četvrtinu.

7:7 Holod sa igračem više.

7:6 Saša Radović nakon što je Mišić iznudio peterac.

6:6 Derevjankin. Rusija baš raspucana na startu treće četvrtine.

6:5 Ispravlja se Draško. Treći gol opet vodimo.

5:5 Bila je naša kontra, Draško Brguljan je pogriješio. Lisunov je ostao sam pred našim golom i dao je gol za poravnanje.

5:4 Nagajev. Rusi daju gol iz prvog napada. Šćepanović nemoćan, precizan šut.

II ČETVRTINA

Dobili smo drugu četvrtinu sa 4:2. Odlična realizacija igrača više 3/4.

5:3 IDEMO na plus 2. Draško Brguljan sa nezgodne strane u prvi ugao.

4:3 Mišić je iznudio igrača više, a onda i pogodio za prednost.

3:3 Merkulov daje gol iz akcije sa igračem više.

3:2 Aleksandar RAdović ovaj put. Iz prekršaja naš vaterpolista neodbranjivo pogađa.

2:2 Lisunov uzvraća. Isključenje bez lopte i onda brza realizacija.

2:1 Vodimo. Draško Brguljan, nakon što smo poslije odlične akcije izborili igrača više.

I ČETVRTINA

Ostalo je 1:1, Rusi na kraju nijesu iskoristili igrača više.

1:1 Banićević je poravnao iskoristivši višak zbog sporog vraćanja jednog Rusa u odbranu.

0:1 Šepeljev odličnim lobom vara Šćepanovića.

1′ Krenuo je meč.

Izabranici Vladimira Gojkovića poraženi su od Grka u četvrtfinalu, dok je put “baćuški” ka borbi za medalje prekinula Mađarska.

Pobjednik ovog meča će igrati za peto mjesto sa boljim iz duela Italija – Australija.

Crna Gora će u završnici šampionata u Budimpešti pokušati da ponovi rezultat sa Mundijala u Kazanju prije dvije godine, kada je osvojila petu poziciju.

Budimo realni

Bravo momci, mada možda je moglo i do medalje ali biće još takmičenja i prilike za više.

Volf
Volf

Draško bravo.A jesu li igrali Darko B.,Marko P., i Dragan D.? Teško je davat golove ozbiljnim reprezentacijama.

Fiat 500 x
Fiat 500 x

Ovo je isto kao na kros kad sam stigao četvrti ??????

anoniman
anoniman

Bravo i bravo !Dokazali ste da smo jaci i bolji od velike Rusije…Sjajna lekcija za sve…

Montenegro
Montenegro

Samo kad ste pobijedili ruse pa sad taman da cete bit predzadnji a ne 5…!!

Zeki
Zeki

Tošnusmo Ruse dva puta u kratkom vremenu. Jednom ih ne pitasmo smijemo li u NATO, ovaj put sa igracem manje nijesu shvatili da su u prednosti.
Zamislite ovolisna zemlja pomrsi konce onolikoj rusiji.

Donja Morača

Zaboravio si muki rukomet.

Zeki
Zeki

Bravo majstore, zamisli da smo malčice veći oni bi bili nacionalno frustrirani zbog nas.

Boka
Boka

Bravo Drasko I svi momci,ponosni smo na Vas

E valjalo je od Grka izgubit, samo da dobijemo Ruse. Ne bi im ni Šišmakov pomoga. A za koga je navijamali Aleksa, zaboga?

Primorac
Primorac

Čestitke, momci, kali te se bit će medalja, samo rad, i bit će još fešta, ajmo sad i Australiju, jaki su i nezgodni, ali vjwrujem u Vas.