Vaterpolo

Ajkule arhivirale Maltu, protiv Španije za prvo mjesto

Najbolji vaterpolisti Crne Gore upisali su laku pobjedu nad Malton 17:5 u susretu drugog kola Evropskog prvenstva u Barseloni.

“Ajkule” su u laganom ritmu stigle do novog trijumfa, ali manje ubjedljivog od Španije koja je autsajdera grupe savladala sa 17 golova razlike.

Ukoliko domaćin šampionata večeras izađe na kraj sa Francuskom (22), onda će izabranicima Vladimira Gojkovića biti neophodna pobjeda u derbiju kako bi osvojila prvo mjesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.

Gojković je danas podjednako podijelio minutažu, a u strijelce su se upisali svi igrači izuzev Uroša Čučkovića.

Najefikasniji su bili Aleksandar Ivović i Đuro Radović sa po tri pogotka, Mlađan Janović, Marko Petković i Vladan Spaić dali su po dva, a po gol Draško Brguljan, Aleksandar Radović, Saša Mišić, Dragan Drašković i Bogdan Đurđić.

Maltežanima ostaje za utjehu da nisu izgubili u četvrtoj četvrtini (2:2), a najviše se istakao golman Jaki Tante sa 10 odbrana.

Crnogorskoj reprezentaciji slijedi dan odmora, a onda meč za pobjednika grupe, protiv Španije, u petak od 22 časa.

IV četvrtina:

17:5 – Stiven Kamileri.

17:4 – Orelin Kozan.

17:3 – Prvi gol i Saše Mišića.

16:3 – Draško Brguljan, njegov prvi pogodak danas.

II četvrtina:

11:1 – Đuro Radović u završnim momentima druge dionice.

10:1 – Došao je red i na Dragana Draškovića.

9:1 – Bogdan Đurđić. Njegov prvijenac na EP.

8:1 – Lijep lob udarac Aleksandra Ivovića.

7:1 – Nova kontra, sada je najbrže plivao Marko Petković.

6:1 – Aleksandar Ivović poslije kontre “ajkula”.

5:1 – Upisuje se i Đuro Radović.

I četvrtina:

4:1 – Mlađan Janović vraća tri gola prednosti.

3:1 – Metju Zamit šraubom vara Lazovića.

3:0 – Aleksandar Radović poslije kontranapada.

2:0 – Marko Petković u situaciji sa igračem više.

1:0 – Prvi napad i odmah gol našeg tima. Vladan Spaić je pogodio.

“Ajkule” su na startu šampionata, uz blage probleme, savladale reprezentaciju Francuske 9:7, dok je Malta, prema očekivanjima, ubjedljivo izgubila od Španije 21:4.

Meč protiv autsajdera grupe ja prava prilika za selektora Vladimira Gojkovića da dodatno uigra ekipu za derbi protiv Španije u 3. kolu, koji će odlučiti direktnog putnika u četvrtfinale.

Domaćin šampionata se večeras od 22 sata sastaje sa Francuskom.