Vaterpolo

Od gotovog veresija: “Ajkule” od 8:4 do remija sa Kanadom

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Kanadom 8:8 na početku Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Naš tim odlično je djelovao do završnice, a onda je ispustio već viđenu pobjedu.

Crna Gora vodila je 8:4 na šest i po minuta prije kraja, a potom se potpuno raspala igra “ajkula”.

Kod rezultata 8:5 Murišić je brzopleto šutirao sa igračem više,da bi onda uslijedila serija Kanađana, koji su zasluženo došli do boda.

Odbrana, koja je dotad funkcionisala sjajno je popustila, dok je naš rival koristio sve situacije pred golom Šćepanovića.

Sve do opisane završnice Crna Gora kontrolisala je rezultat, a naročito je raspoložen bio debitant Marko Petković sa tri pogotka.

Naš tim je sada otežao put ka direktnom plasmanu u četvrtfinale, koje donosi prvo mjesto u grupi.

Slijede mečevi sa Brazilom u srijedu i Kazahstanom u petak.

Petković je sa tri pogotka bio najefikasniji u našem timu, sa druge strane po dva gola za De Souzu i Bikarija.

UŽIVO:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

8:8- Topakis daje pogodak sa čovjekom više u bazenu, izjednačenje na 21 sekundu prije kraja.

8:7- De Souza sa igračem više, minut i po do završetka, naš tim je zakomplikovao put ka pobjedi, koja je bila praktično već viđena.

8:6 – Bikari smanjuje na 8:6 i kažnjava “ajkule” za brzopletost u prethodnom napadu, kada nisu iskoristile dva igrača više. Do kraja dva minuta i 54 sekunde.

8:5- Soleimanipak je dao sa igračem više. Prethodno je isključen Darko Brguljan.

8:4- Još jedan sjajan pogodak. Darko za Draška Brguljana, koji je odlično uplivao i poentirao.

7:4- Šrauba Murišića nakon dodavanja Đura Radovića. Efektan gol našeg centra u prvom napadu u posljednjoj četvrtini.

TREĆA ČETVRTINA:

Čuva naš tim prednost od dva pogotka, bilo je i plus tri poslije realizacije danas odličnog Marka Petkovića.

6:4- Devon Tamvud sa distance, jak i precizan šut. Do kraja treće dionice dva minuta.

6:3- Treći gol Marka Petkovića, sa igračem više naša selekcija stiže do maksimalne prednosti.

DRUGA ČETVRTINA:

Naš tim sačuvao je dva gola viška iz prve dionice, iako nije iskoristio dvije situacije sa igračem više.

5:3- Majstorija Dragana Draškovića, pogodak parabolom sa distance.

4:3- De Souza, jeftin pogodak smo primili na polovini druge dionice. Sa velike udaljenosti savladan je Šćepanović.

4:2- Saša Mišić sa centarske pozicije. Odlično je primio loptu, okrenuo se i pogodio.

3:2- Torakis poslije isključenja Saše Radovića. Prvi gol za Kanadu sa igračem više poslije naše tri dobre odbrane.

PRVA ČETVRTINA:

Veoma dobar kvartal za naš tim. Pored prednosti od dva pogotka raduje i činjenica da su se “ajkule” odbranile u sve tri situacije sa igračem manje, a iskoristili jednu priliku sa čovjekom više u bazenu.

3:1- Odlična kontra našeg tima i drugi pogodak Marka Petkovića.

2:1- Marko Petković, pogodak sa igračem više poslije odličnog dodavanja Alekse Ukropine.

1:1- Gol Kanade iz konte, Bikari je savladao Šćepanovića.

1:0- Aleksandar Radović poslije faula, lijep gol i vođstvo na polovini uvodne četvrtine.

Draško Brguljan osvojio je prvu loptu za naš tim na šampionatu. Pored njega na startu u bazenu su Petković, Drašković, Đuro Radović, Čučković i Murišić, dok je na golu Šćepanović.

Podmlađeni nacionalni tim želi direktan plasman u četvrtfinale, a za taj rezultat neophodno je osvajanje prvog mjesta u grupi.

Pored Kanade rivali izabranika Vladimira Gojkovića u preliminarnoj fazi takmičenja biće Kazahstan i Brazil.

Crna Gora peti put učestvuje na Svjetskom prvenstvu, a najbolji rezultat ostvarila je prije četiri godine u Madridu, kada je osvojila srebrnu medalju.

FERRARA ITALIJA

Ima li koja agencija u niksic za izdavanje lokala pošto nema brdjana. ………..

Ima li ko da drži agenciju da je brdjanin porijeklom. ……..molim odgovor. ……..

Vuko
Vuko

Trener je kiksao.

Žuta osa
Žuta osa

A da trener stavi druge naočare. U ove definitivno slabo vidi! Stvarno “mlad “sastav…

MNE
MNE

Ne śhekirat se,Montenegro ce odigrat kad Treba!

amo
amo

Sto se cudite,kao i svaka nasa rabota u bilo kojem sportu.Povedemo i onda se pokondirimo ne moze nam niko nista,zatim autsajderi pobijede ili izjednace.E tada se kalkulise ko ce koga pobijedit da mi prodjemo dalje.POKONDIRENE TIKVE!!!

A
A

Ma da smo ovako igrali protiv Madjarske ili npr. Hrvatske ja nebi nista rekao. Ali sa Kanadom, kojima je hokej jedini ozbiljan sport a vaterpolo jedan od najnevaznijih nemam rijeci.

zokimne
zokimne

Odlicno je to momci,prva utakmica,dobijemo Brazil i Kazahstan kao sto ocemo i isto kao da smo dobili ove deset razlike.

Wednesday
Wednesday

Najviše od svega me nervira slika na ovoj mrčenoj TVCG. Jedva razaznam koji su bijele a koje crne kapice! Kvalitet slike nula. A utakmica nije bila loša generalno, bićemo bolji. Pustite momke neka igraju.

Tratinčica
Tratinčica

Malaga i NIKAD VIŠE!!!!!

Durmitorac
Durmitorac

Sreća pa je Kazahstan sa nama u grupi inače bi se poslije grupne faze već vratili kući… Svi su izgledi da mi više medalju gledati nećemo makar u narednih 5 godina ….

Druškan
Druškan

Potpuno smo isti kao ove godine. volio bih da griješim, ali mi ne smijemo pobjede koje su evidentne dovoditi u pitanje.