Vaterpolo Evropsko prvenstvo

Loša četvrtina, pa rutina ajkula

Crna Gora je pobijedila Slovačku 15:4 u prvom meču na Evropskom prvenstvu.

Prva četvrtina bila je za brigu. Slovaci su vodili 2:1, naši ništa nijesu mogli da urade u napadu.

Ipak pauza između perioda prijala je našima koji su u drugom dijelu meča slavili 6:0 i trasirali put ka pobjedi.

Nakon toga više nije bilo nikakve dileme, pa je Crna Gora osvojila prve bodove na šampionatu u Budimpešti.

Aleksandar Ivović je vodio “ajkule” do pobjede sa četiri gola.

Naši će za dva dana od 20 i 30 igrati protiv Hrvatske.

Slovačka – Crna Gora 4:15 (2:1, 0:6, 1:4, 1:4)

Slovačka: Hoferica, Čaraj, Zatovič 1, Furman, Mitruk, Molnar, Maroš Tkač 1, Marek Tkač 1, Bielik, Kovačik, Kolarik 1, Balaž, Kozmer

Crna Gora: Lazović, Brguljan 2, Radović 2, Petković 1, Čučković 1, Obradović, Vidović 1, Đurđić, Ivović 4, Spaić, Drašković 3, Pješivac 1, Tešanović.

tok meča:

IV četvrtina

32′ Pješivac daje 15. gol za naš sastav.

31′ Još jedan gol Slovaka.

30′ Treći gol Dragana Draškovića i vodimo 14:3.

29′ Igrač više i odlična akcija naših. Draško Brguljan daje gol za 13:3.

27′ Gol i Marka Petkovića. 3:12.

III četvrtina

24′ Dominacija Aleksandra Ivovića se nastavlja. 3:11.

23′ Upisao se i Stefan Vidović raste prednost “ajkula”.

22′ Đuro Radović je spresno odreagovao i vratio plus šest.

21′ Maroš Tkač je smanjio zaostatak.

19′ Sedmi vezani gol Crne Gore. Ivović ponovo strijelac.

II četvrtina

16′ Šesti gol naših u drugom periodu. Sjajan finiš i visoko vođstvo!

15′ Pogodak i Uroša Čučkovića, Druga četvrtina donosi dobru igru “ajkula”. 6:2 je u finišu druge četvrtine.

13′ Raspucali su se naši. Sada Dragan Drašković i vodio 5:2!

12′ Leka se naljutio. Sada iz igre bomba za 4:2.

12′ Konačno vođstvo naših. Ivović je strijelac sa peterca. Vodimo 3:2.

11′ Lazović je odbranio peterac. Ostaje 2:2.

9′ Stižem do poravnanja sa peterca. Đuro Radović je strijelac za 2:2.

I četvrtina

8′ Kraj prve četvrtine, gubimo 2:1!

5′ Opet Slovaci vode. Kolarik je šutnuo izuzetno precizno sa pet ipo metara, Lazović nije imao šansu.

5′ Konačno gol i naših. Draško Brguljan je strijelac – 1:1

4′ Prvi gol na meču i to za Slovake. Marek Tkač postiže gol.

1′ Krenuo je duel.

najava:

Izabranici Vladimira Gojkovića najlakši posao trebalo bi da imaju baš na startu.

Slovačka je najslabiji rival u grupi u kojoj su još Njemačka i Hrvatska.

Pobjeda je obaveza za Crnu Goru u prvom meču, a duel će poslužiti, kažu iz našeg tabora i da se probaju razne akcije koje su vježbane na treninzima.

mujo džeger
mujo džeger

utakmica protiv cro je odlučujuća,,,,,,,, ko tu kiksa u četvrtfinalu ide na tale, a ako prođe žabare na mađare,……… pobjednik ide u četvrt fin na grke pa u polufinalu srbiju

Morski vuk
Morski vuk

Danas smo igrali bez centra, vecinu utakmice, dok je igrao Spajic. Tako da nije tesko pogoditi je li Murisic bio u pravu!