Muškarac koji je otvorio vrata za hitne slučajeve na avionu u Meksiku i hodao po krilu, nakon što je letjelica stajala na pisti nekoliko sati, bez klima uređaja ili vode za putnike, uhapšen je.
Avion je trebalo je da leti za Gvatemala siti iz glavnog grada Meksika, a Aeodrom Meksiko internešnl saopštio je da nije izazvana nikakva šteta, prenosi BBC.
Naime, tri sata nakon čekanja, prošlog četvrtka oko 11.30 časova jedan je putnik uzeo stvari u svoje ruke u čemu su ga podržali i drugi putnici.
“Svi putnici na letu iz Mexico Cityja za Gvatemalu, let AM 0672 navode da je putnik u avionu koji je otvorio prozor za hitne slučajeve bio radi zaštite svih, uz podršku svih, budući da je kašnjenje i nedostatak vazduha stvorio opasne uslove za zdravlje putnika”, rukom su napisali ostali putnici i potpisali se.
“Spasio nam je živote”, dodali su.
Nakon toga je promjena aviona za putnike bila neophodna, saopštila je Meksička međunarodna vazdušna luka. Muškarac koji je otvorio vrata za hitne slučajeve nije ozlijeđen, ali je predan policiji.
Zasad nije jasno ostaje li u pritvoru i s kakvim bi se optužbama mogao suočiti, piše BBC.