Legendarni Aric Aduric odlazi u penziju.
Fudbaler Atletik Bilbao objavio je emotivno pismo na društvenim mrežama kojim se oprostio od fudbala.
Želio je da odigra finale Kupa kralja, ali je koronavirus pokvario taj plan.
“Došao je taj trenutak. Puno puta sam ponavljao da vas fudbal ostavi prije nego što vi ostavite njega… Juče su doktori preporučili da odem na operaciju, bolje prije nego kasnije, kako bi mi ugradili vještački kuk, da pokušam da nastavim koliko-toliko normalan život”, počeo je Aduric i nastavio:
“Nažalost moje tijelo je reklo da je dosta. Ne mogu pomoći svojim saigračima kako bih želio i kako oni to zaslužuju. I ovo je život profesionalnog sportista. Jednostavno, jako jednostavno… Nažalost, suočavamo se s puno ozbiljnijom i bolnijom situacijom. Pandemija nam je nanijela nepopravljivu štetu i svi zajedno se moramo nastaviti boriti”.
Aduric je sa Atletik Bilbao odigrao 400 utakmica, dao 172 gola.




Legendo,uzivaj u penziji kao sto smo mi uzivali gledajuci te kako igras!
Legenda! Šteta, mislio sam da hoće još da igra. Mnogi se povukoše zbog ove korone.