David Silva nakon deset godina napušta Mančester Siti.
Iskusni španski fudbaler ostaće na Etihadu do kraja aktuelne sezone, a nakon toga će biti slobodan u izboru nove sredine.
“Dogovoreno je da David ostane sa nama do kraja sezone. Žao mi je što će posljednje mečeve za Siti igrati bez prisustva navijača na tribinama. Ali nadam se da će klub biti u prilici da mu organizuje oproštaj sa navijačima”, rekao je menadžer Sitija Pep Gvardiola.
Silva je u redove “građana” stigao 2010. godine iz Valensije.
Za Siti je odigrao 301 utakmicu i dao 57 golova.



