Ekonomija

Budva uložila 220 hiljada eura u doček, zaradila tri miliona

U Turističkoj organizaciji Budve, organizatoru Novogodišnjeg programa u ovom gradu, zadovoljni su, jer su ostvarili ciljeve.

“Ovo je jedna od najznačajnijih manifestacija, kako za Budvu, tako i za crnogorski turizam, zato što pozicionira Budvu kao najatraktivniju turističku destinaciju i van ljetnje turističke sezone”, kazao je pomoćnik direktora TO Budva Aleksandar Armenko.

On je, za Dnevnik TVCG, kazao kako ovaj događaj generiše i turistički promet i povećava ga iz godine u godinu, već 17 godina za redom.

“U odnosu na trošak, koristi su mnogostruko veće. Mi smo uložili 220.000 eura, a posjetilo nas je preko 50 hiljada ljudi, ostvarili smo prihod preko 3 miliona eura”, kazao je Armenko, prenosi portal RTCG.

 

Send this to a friend