NVO Montenegro International zahtijeva od potpredsjednika Vlade Dritana Abazovića da objasni javnosti zašto je na čelu Agencije za nacionalnu bezbjednost ANB Dejan Vukšić, te da obrazloži šta se desilo sa obećanjem da će njegova partija, GP URA, preuzeti resore odbrane, bezbjednosti i unutrašnjih poslova.
U Montenegro Internationalu su podsjetili i da je Avazović govorio da neće dozvoliti da u te resore uđu osobe koje rade protiv državnosti Crne Gore, kao i da će braniti interese i suverenitet Crne Gore na svakom koraku, u svakoj situaciji.
“Je li imenovanje šefa izborne liste u Kotoru koalicije na čijem su čelu osobe prvostepeno osuđene za pokušaj državnog udara, za šefa ANB, u skladu sa interesima Crne Gore? Da li je Crna Gora bezbjedna u rukama ovog militantnog Srbina? Jesu li nacionalni Crnogorci zaštićeni ako ih stražari neko ko smatra da Crnogorci ne postoje ili ne treba da postoje? Jesu li zaštićeni nacionalni crnogorski interesi, ako ih “čuva” čovjek koji šalje poruku sa vrha Afrike da će sačuvati “srpske svetinje” u državi Crnoj Gori, koji je na čelu liste prosrpske koalicije? Je li to nestranačka i nepristrasna osoba? Jeste li zbog ovoga dobili glasove i povjerenje suverenista? Zahtijevamo da date izjavu za javnost u kojoj ćete se odrediti prema ovim pitanjima. To je vaša dužnost, jer obavezuju vas glasovi ljudi koji vam pokloniše povjerenje. Dužni ste građanima Crne Gore ove odgovore”, poručili su u Montenegro Internationalu.
Oni su naglasili i da su poslanici URE i njeni glasači u principu crnogorske patriote i da sigurno nijesu glasali za hegemoniju i vlast SPC u Crnoj Gori, kao i za pokoravanje Crne Gore Srbiji.
“Znate li da je ta “prva demokratska vlada” poništila odluku o dodjeljivanju placa za izgradnju hrama Crnogorske pravoslavne crkve koju je donijela prethodna vlada sa obrazloženjem da se ne može poklanjati državna imovina vjerskim zajednicama?! Da, dobro ste čuli, ne može se državna imovina poklanjati vjerskim zajednicama! Znači crkva tuđe države, Srpska pravoslavna crkva može nesmetano i neograničeno da gradi hramove po Crnoj Gori, a Crnogorska pravoslavna crkva to ne može, u vlastitoj državi”, naglasili su u crnogorskoj organizaciji.
U Montenegro Internationalu su se osvrnuli i na izmjene Zakona o slobodi vjeroispovijesti kojima će Srpskoj pravoslavnoj crkvi de facto biti vraćen primat kao privilegovanoj vjerskoj zajednici.
“Po izmijenjenom zakonu neće morati da se registruje na teritoriji države Crne Gore i zadržaće svu imovinu koju je kralj Aleksandar dekretom oduzeo Crnoj Gori poslije 1918.godine, a sva imovina SPC u Crnoj Gori de facto će pripasti državi Srbiji! Jer SPC nije ništa drugo do produžena ruka države Srbije! Hoćete li glasati da svu crkvenu imovinu, nekada vlasništvo države Crne Gore, na tacni poklonite državi Srbiji i njenoj agenturi? Je li možda i to dio “borbe protiv korupcije”, dio borbe za “građansku i sekularnu” državu”, naveli su u toj organizaciji i naglasili da li je nacionalni interes da se državno zemljište bezobzirno i nemilosrdno dijeli tuđoj crkvi, a crkvi vlastite države ne?
Oni su Abazovića pitali i čije je zemljište gdje je sagrađen onaj hram sa koga su kretali i završavali se svi protesti zvani litije.
“Jeste li za to glasali? Recite, izjasnite se, Jesu li Crnogorci koji ne žele SPC i ne smatraju je svojom crkvom i ne žele ići u njene hramove, diskriminisani? Imaju li oni pravo neđe da se mole, pale svijeće, sahranjuju mrtve, vjenčavaju se? Je li u Crnoj Gori crkva odvojena od države, ili je već uspostavljena vrhovna vlast crkve tuđe države”, istakli su u Montenegro Internationalu.
Kako su ukazali, URA je ispoštovala predizborno obećanje da smijeni vlast.
“Priča o nesmjenjivosti vlasti, omrznutom „DPS i satelitima“ je prošlost. Izvršena je mirna tranzicija vlasti. EU može štrikirati i to poglavlje. Na scenu ste izveli srpski radikalizam, asimilatorske i teokratske, klerofašističke snage. Ali vas želimo podsjetiti da nekolike stvari iz te iste agende, ne da nijesu urađene, nego se svakim danom pokazuje da u suštini nijesu ni postojale osim u praznoj predizbornoj priči”, zaključili su u Montenegro Internationalu.




koje gluposti procitah..
CPC je grčkoistočna crkva. Naravno, pravoslavna. Taj podatak ćete naći na nebrojeno mjesta. Nikakve veze nemamo sa Srbima sem što su i oni pravoslavni, kao i Bugari, Makedonci, Rusi…itd.
“… hrišćanstvo u sadašnju Crnu Goru nije došlo iz Srbije, nego iz Grčke – process hristijanizacije naših slovenskih predaka u drevnoj Diokliji je u 9. vijeku dovršio Sveti ravnoapostolni Ćirilo (Άγιοι Κύριλλος).”
Toliko o “tradicionalnoj”SPC.
Ajde ljudi okanite se vise URE i njim slicnih , oni su dosli i zavrsili posao za koji su nadam se bar dobre pare uzeli. Prodali su drzavu i kraj.
Koliko plačete, postajete dosadni!
I ti bi da su ti ukrali glas, kao meni i mnogima
bozana ima pricu kao sveto
budvanski sindrom
Sve ste tacno nabrojali. Ali da bi “sishmish” nesto razumio, jer su mu ushi pune eudorije i zeljom za osvetom Milu i DPS, ovo pismo trebate poslati medjunarodnim institucijama. Dritan i bratija u vlasti ne zele cuti ove vase poruke.
Tražili smo promjene na prvom mjestu ,sve je bolje od onog kako je bilo
Kako kome
Ura ako ne bude glasala u Skupštini za izmjene i dopune zakona o slobodi vjeroispovjesti može slobodno da piše političko samoubistvo jer su njeni glasači 95 posto pravoslavci koji je više neće glasati.
Drugar URA više nema glasače. Imala je Crnogorce koje je prevarila – i to je to.
Da ex Liberale, sve nas je prevarila. Nismo glasali za fasiste
Glasači Ure su gradjanska klasa koja je htjela promjene a ne ti pravoslavci slični tebi i upravo je suprotno. Strah Božene Jelušić dok je govorila o ovom zakonu pred kamerama bio je nestvaran .Čega se boji kada je i sama rekla da je država iznad bilo koga a to glasači Ure znaju
Pa ljudi moji cemu cudjenje? Ura je sa prosrpskim partijama, pa normalno je da i oni lazu. Preslo im sta ce siromasi. Ovdje netreba pitanje jesu li glasaci glasali za ovo. Pitanje je zasto im glasaci javno neuskrate povjerenje. Normalno ukoliko ti isti glasaci od zavedenih nisu postali svjesni izdajnici kao i vrh stranke
Za ove dukljane mogu i najgori kriminalci biti na čelo ANB-a, ali Srbin nipošto. Ovo je najprimitivnija diskriminacija i srednji vijeka dukljana.
Sada svo Srbi u vlady. Isti ste kao DPS tj i gori jer vi iskljucujete i manjine
Cemu sad bunjenje. Pitajte to ono 10% crnogoraca sto su izdali svoju drzavu radi tudjih svetinja. Ne damo da svetinje budu crnogorske nego da budu Srbije. Bravo. Pitam se jesu li to te promjene sto je narod trazio
ne snslazite se baš kao opozicija
sta ko vise jada dritana izdajnika ista pita
Zadatak opozicije je da kritikuje vlast, to je u redu. Samo ne treba pretjerivati, postajete pateticni.
ZADATAK JE HJIMA DA PRODAJU DRZAVU
Ovi osobe na
fotografiji nijesu Cenogorci.
Kompleksi u šoldi su u pitanju.
Ovo na slici nije Dritan no Božana… mada ovdje na dnu, voda je malo zamućena pa se slabije vidi.
ne pitajte dritana nego zarka rakcevica
Bozena ima 2300e razloga da glasa Za. Jedva cekam njen lijep odgovor u 5,6 recenica,srceparajuci,da zaplacem…
A POSTENA JE KA VIOLETA BABINA
ma jakvi dritanu i Adzicu, oni odradjuju posao, obratiti se ljudima koji su glasali OVO ZVANO …G
Ne treba se obracati poslanicima GP URA, oni su prije izbora ko umije da cita izmedju redova sve ovo najavili. Obratite se starim liberalima, pojedinim naravno, koji su da bi srusili Mila srusili i svoju zemlju. Znaci, URA je klasicna prosrpska partija. U Niksicu je kompletan opstinski odbor bio na litijama, osim Rajke Glusice.
Samo obrnuto i onda si u pravu 😂😂😂😂
Reci ? Sto ti imas da kazes na ovu tvrdnju!!! Mi imamo dokaze , i svakim danom ih je sve vise da je to tako! Ti reci bilo sto sto moze da opovrgne ovu tvrdnju?!?!?! Reci Neo!
Ovo ocigledno ne odgovara ljudima koji su naucili da pljackaju i da zive na drzavne jasle citavog zivota i sto vise nece moci kao do sad
Milane ovo nikome ne odgovara jer je krenulo isto samo od druge ekipe. Plus primitivizam i vandalizam.
Tako je!!!! Sad su na red posteni ljudi koji 4 god nijesu dosli na svoje radno mjesto a svaki mjesec im je isplacivano po 2000 e za to! Mada si ti u pravu, to se ne zove pljacka! Samo korupcija!
Nije vam jasno, na Sud, tužite ih.. Što se naroda tiče daje im podršku sa rade
Što fali Vukšić?To što nije kriminalac ili što je srbin?
Ma Dritana sad briga za to kad je sjeo u fotelju!
Gospodine i gospodo nemojte slati ove poruke samo Dritanu i Uri. Nego šaljite i onijem Crnogorcima koi su im dali podršku. Nije sam Dritanu Ura. Tu su i ostali iz vrha,Ađžić sa Cetinja,Jelušićka i ostali. Kad budu dizali ruke neka znaju cijenu Izdaje. A i u Demokratama ima CG patriota. Neka i oni pitaju Aleksu. Mijo Martinović je stari “Liberal”… Više »
Ja sam im dao podrsku. Crnogorac sam i mislim na bolju Crnu Goru. Kao sto sam bio svjedok da nista dobro vidio nisam za 30 godina vladavine DPS-a, ako se nista na bolje ne promijeni sledeci put glasam za nekoga treceg.
A vi DPS-ovci ste izdali CG kada ste izdali LSCG.
Koja je ovo NVO, ko stoji iza nje, koji su njeni prethodni projekti i aktivnosti?
Sigurno nije gora od NVO Ne damo Crnu Goru (samoj sebi) i proganjamo sve neistomisljenike.
URAši su KUPLJENI. Svoju izdaju su debelo naplatili, tako da ne mogu nazad.
Tačno da su kupljeni taj jezičak na vagi URA debelo su plaćeni parama iz Srbije.
URA = IZDAJNICI
Najveća korupcija u Crnoj Gori je bila kad su devedesetih u katastru prepisivali državnu imovinu na SPC nešto čak i na Amfilohija lično. Kako se ti Abazoviću boriš protiv te korupcije?
Svjesni ste da Dps politika vise ne prolazi u CG.
Opet suze? Ahaha haha haha
URA uaaaa
Svi cetnici u vlast crne gore sramno da gore ne moze bit
Pa ko bi rekao da bi Jelusicka podržala vernike, zabrinjavajuce
Nista oni promijeniti ne mogu, jer su uzeli velike pare i potpisali dogovor…
Od koga ?
Od Dake Davidovica.
Bravo! Svaka čast za NVO Montenegro Internacional. Samo se istinom može pred Boga! Podrška.
Manje priče, više rada! Vidite li da sve polako dolazi na svoje. Bez sjekiracije.
URA je “prodana” politička partija, to jest “prodala” je Crnu Goru! – rad’ samo jednog čovjeka i partije!
Dritane smijes li doc u Ulcinj??
Smije, bio je i docekan nikad bolje. Ulcinjani su zivjeli ispod standarda svih ovih godina. Zato se nadamo u Dritana.
A ko ga je docekao?majka tata.braca znsmo da njihove porodice imaju po 20-30 clanova i nasao se tu Noro slucajno.
Prosetao Adom nadajuci se da ima nekog na nudistickoj plazi bilo lijepo vriheme,sli zalud svi pobjegli kad su culi da dolazi Apolon