Među slučajevima zbog kojih su dobili kaznu Madriđanima se zamjera na potpisivanju ugovora sa četvoricom sinova legendarnog Zinedina Zidana, te mlađim bratom Ezekijela Garaja Benjaminom. Zbog toga u Realu kažu da je situacija apsurdna i da vjeruju da će im suspenzija nakon žalbe biti ukinuta.
“Nismo kršili pravila, igrači su regularno registovani. Svaki put smo pratili pravilnik FIFA. Nijednom nismo vrbovali maloljetnog igrača preko porodice. Ovaj klub poštuje određene vrijednosti i etiku. Nikad je nismo prekršili”, naveo je Real u saopštenju.
Pored kraljevskog kluba kažnjen je i drugi velikan iz Madrida, Atletiko.



