Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da ne treba isključiti mogućnost da će Priština pokušati da napravi nešto nalik na Crnogorsku pravoslavnu crkvu na teritoriji Kosova.
Ona je to rekla povodom pisma vlasti u Prištini u kojem su zatražili od Uneska da se srpske crkve i manastiri uklone iz kategorije ugroženih, prenio je RTS.
Ona je istakla i da Aljbin Kurti u pismu o srpskoj kulturnoj i vjerskoj baštini i manastirima govori kao o njihovoj kulturi i vjerskoj baštini, kosovskom nasljeđu.
“To mi govori da ne treba da isključimo da će u konačnici oni pokušati da naprave nešto nalik na Crnogorsku pravoslavnu crkvu Miraša Dedeića na teritoriji Kosova, dakle neku njihovu crkvu. To je ono na šta smo mi spremni, znamo kako da se diplomatskim putem borimo protiv toga”, poručila je srpska premijerka.
Brnabić je ocijenila da je pismo koje je predstavnicima Uneska poslao Aljbin Kurti vrhunac licemjerja i cinizma.
“Manastiri su pod stalnim okom Kfora, posebno Visoki Dečani. Ne može da se kaže da im nije ugrožena bezbjednost, a stalni pritisci na monaštvo i Srpsku pravoslavnu crkvu se nastavljaju”, ukazala je.




a jako treba da ustaneš kad pomeš Svetu Crnogorsku crkvu
no ti iz iskorijeni imaš čistu 1
Crna Gora je starija država, Ano
Postujuci sve religije Crna Gora je imala crkvu i uporedjivanje nas i Albanaca sa Kosova vam je za ocjenu 1. Tako ako ste modernih shvatanja da je mama tajo onda i procitajte malo po istoriji jer mi smo morali imat Crnogorsku Crkvu jer vi nijeste drzavu imali tad pa se morala zvati Crnogorska po nasoj Drzavi .A oprosti.
Ne mogu da verujem koliko ovima iz Sprske vlasti smeta CPC. Kao musliman kad vidim koliko ih napadate ja vam ih kao musliman necu dati, nego ce biti CPC sve dok ima ljudi koji u nju vjeruju.
Opet kukate.Samo kukate,ništa drugo i ne znate.Svi su vam u okruženju krivi.Jadni vi
Crnogorska pravoslavna crkva bila je autokefalna i opet će biti, a vaš žal za Kosovom ostaće zauvijek.
Tvrd je orah vocka cudnovata, … mnogo vam smeta Crnaa Gora da pocinejete i da nas sanjate. Uostalom ko je ovaJ tip?
Kolko vas boli nezavisnost Crne Gore aaaa, kolko bi voljeli da ste sa nama u zajednickoj drzavi aaaaa….ne vadite Crnu Goru iz ista svaki uboga dana ali svaki, ja ne znam sto je problem? Ko ste vi ? Ostavite nas vise ,ocemo li mi otvorit crkvu ili vrtic i kako ce se zvat ko ce je vldit to nase pitanje… Više »
Crbogorska pravoslavna crkva je postojala nije je milo izmislio
O jadni vi, stalno vas neko ugrozava.Jeste li se pitalo zasto?
Sve komsije su vam nikakve oces da kazes.inace ste vi gradili crkve po Crnoj Gori
Dana nema da nas ne pomenete i ne trujete narod ovdje. Odakle vam pravo, stidite se
O crkvi prica osoba ciju orijentaciju crkva osudjuje😂
A mizda ce to biti crnogorske pravoslavne crkve na kosovu
SPC je nastala 1922,o cemu ti momce govoris.Znas li uopste sto je CPC,kakvo je Ovo glupiranje da te bog sacuva.Ovo je namijenjeno srpskom auditorijumu u Srbiji cak i ovim nasi posrbice znaju da ovo nema veze sa mozgom,medjutim Ljudi u Srbiji iz neznanja stvarno misle da im se nesto otima zakida napada ovdje u CG.Isprali su im mozgove da su… Više »
bravo novak ramov
taman tako je
Manija proganjanja je sada prešla sa Precednika na Premijerku. Vazda su ugroženi, svi ih mrze, ali su oni glavni. Zreli su za smjenu. Ako ovako nastave, napraviće veliku štetu Srbiji, kojoj kao žele dobro.
Agresori, žrtve. Doooklee više da trpimo svi u okruženju ovo zlo?!
LAZ je jedina Serpska SVETINJA!
Gospođo Brnabić bavite se vašim svetnjama na Kosovu, a ostavite našu CPC
Nema dana da Crnu Goru ne pomenete.Dalje ruke da ne ostanete bez prstiju.
stalno vam neko pravi problem
Ova je prevazišla u glupostima Bratićku.
Kakvo zlo poređenje.To sve govori o njima.CPC je jedina crkva kroz vjekove u CG ,dok nije nekanonski ukinuta od strane fukarske dinastije Karađorđevića.Okupirali su naše crkvene objekte i okupacija još traje iako te kraljevine nema više od 70 godina.
Hoće li Crnogorska vlada šta poduzet protiv ove manipulatorice i lažljivice?Ovakvu istorijdku laž teško da bi Šešelj smislio,okupiraju i to je njihovo.Baš će bit interesantno hoće li reagovat sadašnji zaštitnici Crne Gore Bečić,Abazović i Krivokapić na ovu podmuklu provokaciju.
Ova trojka iz CG vlade ce aplaudirat onoj pamernicu koja vlada ugrozenim srbima ,u istu bacvu puvaju!
Laz, laz i samo laz. Koji IQ treba da imas da bi ovako nesto rekao
Kosovo bravo svako svoje Crkve a vi što Srbujete pođite na Kosovo ako imate muda
A što ćeš sa tolikom pameti……..?
Dje popovi tu i topovi
Pametno Kosovari, služe se vašim oružjem.
Ostavi ti Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu koja je napunila hiljadu godina.
Koliko me pamćenje služi imate Srbi crkvu od 1836 godine koju vi je fermanom dozvolio Sultan kao i zastavu.
Toliko radi orjentacije
Kosovo he nezavisna i samostalna drzava i mohu unutra da cine sto hoce… sta ima dalhe da se prica
Ti Naprijed sto nspisa ovakav komentar, treba da dobro razmislis sta pises.Jesi li ponosan mnogo sto je Kosovo nezavizna i samostalna Drzava.I jesi siguran da je pametno dirati Srpske crkve i Manastire, kome one pripadaju Srbima ili Albancima.
Čita neki profesor kako u Danilov zakonik piše da u Crnuj Goru živie samo srbi, a što je to falsifikat to ga ne zanima
A neka i vas neko o jadu zabavi… sve po zasluga.
Ne shvatam kakve veze ima crnogorska crkva koja ima svoj istorijski pečat sa nekakvom kosovskom crkvom koje nikada nije bilo.
I na Kosovu je problem SPC. Niđe sreće s njima.
Podji dolje da to rijesis
Dace Bog
A jes jadni vi,vi ste svuda ugrozeni,greota vas je
A sad adiooooo
Sveta CPC. Ja sam vjernik CPC.
Boli te uvo. Ako te Vucic makne vazda posao u CG mozes nac.
UZMI crkve i manastire sa kosova i nosi u srbiju ? Popove vodi nek zive sa tobom brnabic ?
Brnabic pokupi crkve i manastire nosi u srbiju i povedi popove i sto vise cetnika sa kosova vodi ih kod tebe tamo ?