Elegantnu svijetloplavu haljinu sa cvjetnim detaljima koju je juče nosila prva dama Milena i odijelo za predsjednika Crne Gore Jakova Milatović kreirala je crnogorska dizajnerka Milena Đurđić, koja je kazala da je kroz tu kreaciju željela i da pošalje određene poruke.
Đurđić za TVCG kaže da je u stihu pjesme “Oj, svijetla majska zoro” tražila suštinu i razrađivala taj stih.
“Plava boja simbolizuje mudrost, inteligenciju, stabilnost, odanost i dubinu. To je sve ono što je vrlo bitno. Željela sam da na prvom predstavljanju predsjednika i prve dane pošaljemo lijepu poruku svijetu”, kaže Đurđić.
Ona navodi i da za događaje poput inauguracija nijesu dozvoljene cipele sa otvorenim prstima, duboki dekoltei, šlajšteće haljine.
Muškarci bi, kako kaže, trebalo da nose tamna odijela.
“Prvi put jedan domaći dizajner oblači predsjednika i prvu damu, a to je veoma značajno. To će svjetski mediji da prenesu o tome se piše i daje prostora”, kaže Đurđić.




Dizajnerka skicira sa int sve i pravi od srp i turskih materijala naj jeftinijih.
Ne moze da zazivi ona kao modna dizajnerka, za koju zna PG i kad podje nedje samo.
U Cg im puno, i razliciti su a ima i onoh boljih od nje koji nisu izvikani a svi izvikani su nikakvi kratak vjek.
Vec vidjeno ,kreatorki nije bilo tesko osmislit ,cista kopija Kejt Midlton, MelanijeTramp i gospodje Makron.
Previše providno. Izabrala plavetnu. Zna se odakle vjetrovi duvaju.
Nista spec, moglo je originalnije.
Jako loš materijal i porub.
Previše jeftino
Bravo i za haljinu i zz objašnjenje!
Plava boja simbolizuje Man City
A ove muke. Jel ovo ona sto je napravila karikature od gardijskih uniforma? Veze s nicim. Kakav trash
Nijesam simpatizer Jakova Milatovića, ali supruga mu je juče fantastično izgledala, naročito ona crvena haljina..!!!!
Kao stjuardesa Austrian Airlinesa.
Sad nas ti uči sto je mudrost, ajde s njima pod ruku neka te portal vjesti i dan promovišu.
Ne blamiraj se.
Plava boja.😂😂😂
A sto je ovo kukala ti CG majka.
Morala se oglasiti da se promovise malo.
Lazni ljudi, ajde ćeraj.
Jedina je ona juče ponosna bila ko gospodja ministarka a ostali su bili pokisli kao misevi
Opismeni se srećoooooo Prvo.
Ne moj tako, mudrost je odlika studenata sa Oksforda i vrsnih poznavalaca engleskog jezika.
Bravo za Milenu
Bravo! ZA GOSPOCKE I VRLO PRISTOJENE HALJINE.SVAKA ČAST ZA za Milenu Đurđic..👍👍👍❤️❤️