Nikola Vučević počeo je pripreme sa Čikagom za nastupajuću NBA sezonu, a u razgovoru sa američkim novinarima dotakao se i nedavno održanog Mundobasketa.
Vučević je nakon četiri godine ponovo bio dio nacionalnog tima. Odlično se uklopio u ekipu i na kraju je ostvaren sjajan rezultat.
“Veoma mi je drago što sam bio dio toga. Za zemlju od 600 hiljada ljudi biti 11. na svijetu je veliki uspjeh. Najviše od svega sam srećan jer smo, kada smo se vratili, osjetili uzbuđenje ljudi, njihovo zadovoljstvo kako smo se takmičili i predstavili našu državu, govorili su nam koliko su ponosni na nas. To je i suština nastupa na šampionatu svijeta”, rekao je Vučević i dodao:
“Željeli smo i da postavimo primjer djeci u Crnoj Gori, koja žele da se bave košarkom ili drugim sportom. I ja sam igrao dobro, šteta što nismo imali bolja zadnja dva minuta protiv Amerike, ali njihov kvalitet je presudio”.
Čikago će na startu NBA sezone u noći između 25. i 26. novembra dočekati Oklahomu.




Normalno da je uspjeh ravan medalji!!
To je još uticaj kada je CG bila dio SFRJ,kasnije SRJ,vidjet ćemo za 10 god gdje će CG biti u međunarodnom sportu.
Zasto ljudi imaju potrebu da bukvalno sve kontriraju i kvare. Dje ce biti za 10 god CG? Koja zaistavstina od SFRJ i SRJ…o cemu pricas? Vec sad nam igraju i stasavaju momci koji u doba SRJ nijesu ni bili rodjeni. I to u svim sportovima. Jednostavno, talenat za sport na ovim prostorima je nesto sto je genetski predodredjeno. E sad… Više »
Poceo si da kukas, kao poslije parizera.