Veliku pažnju javnosti privukao je ljetos Novak Đoković, kada je tokom meča protiv Karlosa Alkarasa, u finalu turnira u Sinsinatiju, vikao ka svom štabu da mu je potreban kreatin.
Srpski teniser je u intervjuu za L’Ekip objasnio zašto nekada koristi kreatin.
“Različita su mišljenja o kreatinu, o njegovim efektima. Nekada ga uzimam, nekada ne. Tog dana je bilo vrlo vruće, fizički me je boljelo i želio sam da ga uzmem, ali nije ga bilo u torbi. Tri-četiri puta sam rekao svojima u timu, nisu znali šta hoću, i na kraju sam zaurlao”, rekao je Đoković.
Prvog tenisera svijeta u srijedu čeka meč drugog kola Australian opena protiv Alekseja Popirina.




Opaaa, neće vakcinu, pazi šta unosi u sebe a onamo doping kreatinom? Doduše nije nelegalno ali nije ni dio hrane o kojoj je čak i knjigu napisao.