Politika

Živković: U Pljevljima na djelu gruba zloupotreba vlasti, građani bez obzira na političku orjentaciju, većinski to ne podržavaju

Danijel Živković/ Foto: DPS

Pljevlja nikad nijesu bila ovakva, kao što izgledaju nakon 30. avgusta 2020. Pljevlja su bila grad druženja, dobrih odnosa bez obzira na vjeru, naciju ili drugu pripadnost. Ovo je bio grad koji je disao jednim plućima, bez obzira na razlike. Grad koji se trudio da nadilazi političke razlike. Ovo što se danas dešava, proizvod je grube zloupotrebe vlasti koja je došla nakon 30. avgusta. I zato mene, u ovom trenutku, isključivo zanima kako da ih zbacimo sa vlasti, u prašinu. Znamo odlično kako se oni ponašaju. Neću da se bavim njihovim radom, ni njihovim porukama, ni njihovom politikom… Znamo ih dobro. Sve je jasno… To je i dio njihovog kućnog vaspitanja, njihovih svetonazora. Ali ono u šta sam uvjeren je da većinski Pljevlja ne podržavaju ono što se trenutno dešava u ovom gradu, poručio je Danijel Živković, kandidat za predsjednika Demokratske partije socijalista (DPS) na prvim neposrednim partijskim izborima, ikad održanim u Crnoj Gori, koji su planirani za 28. januar.

NE MOŽETE ZAVADITI PLJEVLJAKE, URADIĆEMO SVE DA VAS ZBACIMO SA VLASTI

“Siguran sam da većinski Pljevlja, bez obzira na promjenu politike, nijesu takva. Podigao sam se ovdje, živim cio život u ovom gradu, poznajem njegove stanovnike… Pljevlja su nešto drugo, bez obzira na pojedinačnu političku orjentaciju ljudi. Zato kažem da pojedinci koji su okupirali lokalnu vlast, na najgori mogući način je zloupotrebljavaju i pokušavaju da naprave od Pljevalja nešto što ona nijesu, niti će ikad biti“, poručio je Živković pred članovima i aktivistima DPS iz Pljevalja.

On se osvrnuo na opozicioni status koji trenutno DPS ima u ovoj opštini.

“Nije strašno promijeniti vlast i nije strašno biti u opoziciji. Nekad padnete nekad ustanete, to je sastavni dio života svakog čovjeka. Problem je kad neko primitivizmom, nevaspitanjem i bahatošću pokušava da promijeni sistem života i vrijednosti u Crnoj Gori. Treba da pošaljemo poruku iz Pljevalja – ne možete zavaditi Pljevljake, uradićemo sve da vas zbacimo s vlasti u najkraćem mogućem roku jer je to jedini lijek za ovu aktuelnu situaciju”, kazao je Živković.

KAD SE PREĐU GRANICE, KAO U ŠAVNIKU I ANDRIJEVICI, SVAKI METOD BORBE JE LEGITIMAN

Kandidat za predsjednika DPS je govorio i o situacijama u kojima su granice odavno pređene i u kojima su blokirane demokratske procedure, kao što je to u Šavniku i Andrijevici. Kazao je da se u tim slučajevima moraju primijeniti i neke drugačije metode otpora.

“Nijesmo ljudi koji izriču uvrede i ponašaju se primitivno i nevaspitano. Moramo sačuvati dostojanstvo, ali nekad morate okrenuti i drugi list. Posebno u situacijama kada se dešava da demokratija ne može da se sprovede – konkretno na primjeru Šavnika i Andrijevice… Moraćemo i na neki drugi način da ih upozorimo. Postoje granice do kojih mogu ići, a kad se te granice pređu, vaspitani ljude mogu i malo drugačije da se ponašaju. Pokazaćemo da iza lijepog vaspitanja i obrazovanja, stoje ljudi spremni da brane tekovine savremene Crne Gore, da se usprotive primitivizmu i nasilju. Da su mnogi spremni da brane temelje koje su nam ostavile generacije iza nas. Sa Pljevljima i Crnom Gorom se ne smiju igrati. To što je neko većina ne daje mu za pravo da sprovodi politiku poput ove u Pljevljima. To i nije politika, već jedna zloupotreba instrumenata vlasti”, kazao je Živković.

BIĆEMO PONOVO VLAST I SISTEM UČINITI IMUNIM NA OVAKVE ZLOUPOTREBE LOKALNE VLASTI

“Mi smo uvijek bili dostojanstveni i u porazima i u pobjedi. Ne može se naš politički status u Pljevljima kvalifikovati kroz jedan ili dva izborna rezultata. Nekad izgubite na izborima, ali se isto tako vratite. Uvjeren sam da će nevrijeme proći. DPS će opet upravljati sistemom u Crnoj Gori i učiniti ga imunim na ovakve poremećaje koje vidimo ovih dana, da vlastodršci po opštinama zloupotrebljavaju vlast, na štetu svih stanovnika. A samo zato što su procijenili da im to može donijeti partijsku korist, ili ih kandidovati za neke bolje položaje u državnoj strukturi”, upozorio je Živković.

SAMO RADOM I ZAJEDNIŠTVOM DO POBJEDE, DPS ĆE BITI NAJJAČI POJEDINAČNI POLITIČKI SUBJEKT

Kandidat za predsjednika DPS osvrnuo se na predstojeće izbore i tim povodom je kazao da samo rad i zajedništvo svih članova i aktivista DPS, može obezbijediti pobjedu na narednim izborima.

On je izrazio uvjerenje da će DPS na sljedećim izborima biti najjača partija u državi.

“Želim sa ovog mjesta da vam poručim da nas do te pobjede neće dovesti niko osim nas koji ovdje sjedimo. Jedino mi našim radom možemo obezbijediti DPS-u pobjedu na narednim parlamentarnim izborima. Ja sam ovdje politički sa vama stasavao i osjećam posebnu odgovornost što se obraćam vama večeras. Hvala vam na večerašnjem dočeku, prisustvu, istrajnosti i vjerovanju u politiku DPS. Živimo vrijeme nerada i nereda… Istrajnost DPS-a prethodnih godina i prisustvo ovih ljudi koje smo imali prilike da vidimo nam uliva optimizam i daje makar meni pravo da kažem da će DPS na narednim parlamentarnim izborima biti najjači subjekt”, zaključio je Živković.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Lipa
Gost
Lipa

Ajde živkoviću mlad si čovjek daj barem dvije riječi o ekonomiji, nauci, itd, glasaju vas vjerujte ovako samo tonete dublje …

Vozi misko
Gost
Vozi misko

Po malo sam Milu vjerovao dok nije odabrao ovoga za naslednika.

Borko
Gost
Borko

A sky Zivkovicu sta sa njim?

Gaga
Gost
Gaga

Tvoj milo božović je na te snimke

Mili
Gost
Mili

Bas ste sa grafitima poslije izbora zeljeli sklad kod građana PV

Gaga
Gost
Gaga

Mijo Lekiću, ti li si? 🤣🤣🤣🤣
Neka jadan,ne sprdaj se sam sa sobom!

Levis
Gost
Levis

Baš ti vjeruju pljevaljski muslimani.

zoka
Gost
zoka

E ne nego ce vjerovat Koljenici i Spajicu.

Realnost
Gost
Realnost

Kao i uvijek kvalitetno saopstenje…..

Ivan
Gost
Ivan

Zivkovicu ti u svom rodjenom gradu nemas 10%. Tako da to nije ni primaci vecini.Mislim sa tobom kao novim presjednikom DPS,na drzavnom nivou necete imati vise od 10%.

Boro
Gost
Boro

Hahahahhahaah važno je da vi vranešovi mrzitelji imate podršku! Vi ste tako zadojeni!

marius
Gost
marius

Svaka moda je prolazna ,tako je i ova veljeserbska prolaznog karaktera. Evo jedan primjer. Nekad su moderne bile bijele čarape i sandale,a sad to malo.lo više nosi. E tako će bit i sa modom ,u narodu poznatom,kao “srbski svet”.

zoka
Gost
zoka

A bili su cetnici vec ns vlast u Pljevljima pa ce i ovo zlo brzo proc.Leti vrijeme.

Lipa
Gost
Lipa

Naravno da ne mlad čovjek o ekonomiji, nauci, ni slova kako..

marius
Gost
marius

To je ” resor” Daria Vranesa, pa neće Danijel da mu se u posa mjesa.

zoka
Gost
zoka

Baba snila.A koliko su imali na prosle izbore.

Ana
Gost
Ana

Izbori u partiji a jedan kandidat 🙄

Ana
Gost
Ana

Lutko, danima isti komentar
Šta te konkretno boli???

Rajka
Gost
Rajka

Kako nisu sad izbori da budete ispod 20%

marius
Gost
marius

Rajka,.” neće da može više da bude izbornog turizma ” . Skonca je sad sa ovim lopovlukom u komšiluku. Ako “oburdaju” AV,neće više bit ni para za ” sigurne glasove”. Onda će opet u modu da budu CRNOGORCI.

Јokaš
Gost
Јokaš

Sanjaj to vam jedino preostalo.

Levis
Gost
Levis

A da se glasa za vas ,otimače plata i rušitelje stanova?

Crnogorac
Gost
Crnogorac

Necete vise iz hercegovne glasat

LolA
Gost
LolA

Idi u Srbiju Rajka!!! I sjaši od nas!

terazijski
Gost
terazijski

Bravo Živkoviću, tako se vodi pozitivna kampanja bez pominjanja nacija, drugih partija, verskih zajednica i susednih država. Samo napred!

Vozi misko
Gost
Vozi misko

Ni jedan tvoj Zivkovic vise nije sa tobom.Svi se resetovali na fabricka podesavanja.

Vozi misko
Gost
Vozi misko

Kampanja za predsjednika stranke.Do izbora ko ziv ko i tamo i vamo.Postanes predsjednik stranke a za tri godine nje vise nema.

zoka
Gost
zoka

A da se preselis malo na 4 ssss.Smaras brate.

Levis
Gost
Levis

Normalno je da se napadaju stranke vlasti,pa što bi drugo radila opozicija ,ako želi da dođe na vlast?

Bajo.p
Gost
Bajo.p

Što je bilo bilo je… Nema više !

Nova zora
Gost
Nova zora

Mora to malo agresivnije.Sve nekajo mlakoni jadno.Zivkovicu ,Vama nista ne zamjeram.

Vozi misko
Gost
Vozi misko

Nekad sam bio silan dasa a sad sam obicni mlakonja.

Pješivac
Gost
Pješivac

Kratko i jasno, jedno veliko 3.14(Pi)

Vazda Liberal
Gost
Vazda Liberal

Samo ti drzi konferencije,kukumači..dok oni rade ono sto treba i ono sto ih je volja.Može im se

Sarah
Gost
Sarah

On ne kukumače bogami nego je jedan pravi kultirni i fini gospodin!

Dr.
Gost
Dr.

Ha ha ha

Srdjan
Gost
Srdjan

Pukli ste

Levis
Gost
Levis

Oni misle da su dobili mandat da bi širili prmitivizam i velikosrpsku politiku.Ne znam za Pljevlja,ali sam siguran da na državnom nivou nisu.Lhudi su glasali za bolji život ,više pravde i ulazak u EU.Da li to dobijaju od Spajića,Krapoviča Bečića i Mandića?Možda je odgovor najbolje sublimiran u Kraoovićevoj izjavi ,Mandićevoj fotografiji na kojoj kleči pred Joanikijem i ljubi mu ruku… Više »

Virus
Gost
Virus

vidjeli smo kako ne podržavaju

SRAMOTNO
Gost
SRAMOTNO

mantijaš se javio

Vozi misko
Gost
Vozi misko

Vrlo vjerovatno da ce oni brzo pasti ali vi necete doci tako brzo.Mozda nekad.

Levis
Gost
Levis

A ko.će drugi?Tu su DF, Demokrate,PES,SNP.Jedini koji mogu da ih zamijene su DPS,SD,SDP,Bošnjaci i URA

Gadluk
Gost
Gadluk

Siti smo saopstenja

Send this to a friend