Iga Sfjontek je u meču za pamćenje savladala veliku rivalku Arinu Sabalenku (7:5, 4:6, 7:6) i osvojila Masters u Madridu.
Nakon meča govorila je o zanimljivisti koju donosi ženski tenis.
“Jasno je da bismo izgubile da smo igrale protiv muškaraca. Ali to nije suština. Suština je da možemo da igramo ovako neizvjesne i napete mečeve i izazivamo emocije kod publike”, rekla je najbolja teniserka svijeta.
Finale u Madridu trajalo je tri časa i 11 minuta.



