Poslije četiri godine, Simon Kjer odlazi iz Milana.
Iskusni danski reprezentativac potvrdio je da će napustiti redove velikana sa “San Sira”.
“Velika je čast bila igrati za Milan. Zbog toga sam veoma ponosan. Hvala klubu na svemu”, rekao je Kjer.
Najveći uspjeh u dresu Milana za Kjera bila je titula prvaka Italije osvojena prije dvije godine.
U dugoj karijeri igrao je i za Atlantu, Sevilju, Fenerbahče, Lil, Romu, Volfsburg, Palermo, a prve fudbalske korake načinio je u Midtjilandu.



