U Beranama danas je organizovan sastanak sa direktorima škola i školskim PISA koordinatorima iz sjeverne regije a tema susreta bila je motivacija za predstojeće testiranje, kao i značaj PISA testiranja i distribucija materijala iz prethodnih ciklusa.
Kako se naredne godine održava novi ciklus međunarodnog istraživanja PISA 2025, u tom cilju Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija, Zavod za školstvo i Ispitni centar su organizovali sastanak sa sljedećim školama: JU Srednja stručna škola „Vukadin Vukadinović” (Berane), „Dr Branko Zogović” (Berane), Srednja stručna škola (Berane), JU Srednja stručna škola (Berane), JU Srednja elektro-ekonomska škola (Bijelo Polje), Gimnazija „30. septembar” (Rožaje), Srednja stručna škola (Rožaje), Srednja mješovita škola „Bećo Bašić” (Plav) i Srednja mješovita škola (Petnjica).
Tema sastanka, kako stoji u saopštenju za medije, bila je motivacija za predstojeće PISA testiranje, kao i značaj PISA testiranja i distribucija materijala iz prethodnih ciklusa.
Ispitni centar je pripremio informacije o PISA testiranju na website-u https://pisa.iccg.co.me/ gdje ujedno možete pronaći i PISA zadatke.
Sastanak su vodili direktor Ispitnog centra, mr Miloš Trivić, Divna Paljević, PISA nacionalni koordinator i Raba Hodžić, direktorica Zavoda za školstvo.
Takođe, dodaje se da su u organizaciji Zavoda za školstvo i Ispitnog centra održana savjetovanja sa školskim koordinatorima u programu PISA 2025 – Nauka u fokusu. Savjetovanja su održana u periodu od 25. do 28. novembra 2024. godine.
“Cilj programa je bilo razvijanje naučne pismenosti učenika i primjena naučnog znanja. Prisutvovalo je 155 školskih koordinatora iz osnovnih i srednjih škola”, kaže se u saopštenju Ispitnog centra.
Savjetovanja su vodile dr Blaženka Petričević iz Zavoda za skolstvo i Divna Paljević iz Ispitnog centra.



