Televizijski, filmski i pozorišni glumac Nebojša Glogovac preminuo je prije tačno sedam godina.
Poslije kraće i teške bolesti, zauvijek nas je napustio u 49. godini
Poznat je čuveni Glogi po brojnim ulogama na televiziji i u pozorištu, a za koje je dobio domaća i međunarodna priznanja.
Nemoguće je navesti sve njegove gigantske uloge.
Prvi film u kojem se pojavio je “Vukovar, jedna priča”, a prvu glavnu ulogu ostvario je u filmu “Ubistvo s predumišljajem”.
Neke od uloga koje će ostati upamćene jesu u ostvarenjima “Bure baruta”, Nebeska udica”, “Munje”, “Kad porastem biću Kengur”, “Klopka”, “Hadersfild”, “Branio sam Mladu Bosnu”, “Krugovi”, “Do koske”, “Enklava”, “Ustav Republike Hrvatske”…
Igrao je i u serijama “Porodično blago”, “Moj rođak sa sela”, “Vratiće se rode”, “Vojna akademija”, “Ubice mog oca”…
Povodom sedme godišnjice smrti, na Fejsbuku se oglasila njegova supruga Milica Glogovac.
Objavila je sliku sa jednog od protesta iz Srbije, a na kojoj se vidi transparent.
Tu je Glogijeva slika.
“Ne znam gdje si, ali znam gdje bi bio”, napisala je Milica.
A na transparentu je i i čuvena poruka iz “Nebeske ulice”.
Izgovorio ju je baš Glogi.
“Sine, znaš ti kako se postaje pravi šampion? Tako što izađeš na teren kad je najteže… I pobijediš”.




Veliki čovek, veliki glumac. Naklon!
Tako je!