Vodeći kandidat za budućeg njemačkog kancelara Fridrih Merc upozorio je danas da je američka demokratija u opasnosti, prenosi Fonet.
Kandidat demohrišćana za kancelara na nedjeljnim parlamentarnim izborima postavio je pitanje hoće li SAD “i dalje biti tu” kada Njemačka u maju bude slavila 70 godina članstva u NATO.
“Nadam se da će SAD ostati demokratija i da neće skliznuti u autoritarni populistički sistem”, rekao je Merc na predizbornom skupu, prenosi Index.
“Ali moguće je da će Amerika ući u duži period nestabilnosti i da će se taj populizam, to autokratsko ponašanje šefova država, nastaviti duže vrijeme”, dodao je.




Njemacka se Dijeli.na Dvije zone ANERICKU I RUSIJU,POZDRAVIO TE DJED FASISTA😁