Evropa

Merc: Američka demokratija je u opasnosti

Fridrih Merc/ Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER

Vodeći kandidat za budućeg njemačkog kancelara Fridrih Merc upozorio je danas da je američka demokratija u opasnosti, prenosi Fonet.

Kandidat demohrišćana za kancelara na nedjeljnim parlamentarnim izborima postavio je pitanje hoće li SAD “i dalje biti tu” kada Njemačka u maju bude slavila 70 godina članstva u NATO.

“Nadam se da će SAD ostati demokratija i da neće skliznuti u autoritarni populistički sistem”, rekao je Merc na predizbornom skupu, prenosi Index.

“Ali moguće je da će Amerika ući u duži period nestabilnosti i da će se taj populizam, to autokratsko ponašanje šefova država, nastaviti duže vrijeme”, dodao je.

Send this to a friend