Poznati muzičar prije pet godina prodao je nekretninu u Zagrebu, ali je zbog neregulisanih dokumenata, ovaj plac i dalje na njegovo ime.
Goran Bregović našao se u nezahvalnoj situaciji, nakon što mu je zaprijećeno zaplijenom imovine zbog duga od 55 eura za komunalne usluge.
Naime, pjevač je 2019. prodao svoju vilu u Zagrebu, a porodica koja ju je kupila, srušila je staru kuću i izgradila dvije.
Međutim, oni nisu na vrijeme prenijeli vlasništvo, te se od decembra 2023. do sredine 2024. nagomilao dug za komunalne usluge na ime Gorana Bregovića.
Dug je oko 30 eura plus kamate, što je ukupno 55 eura, a zakonski rok za plaćanje je osam dana, prenosi hrvatski „Imperijal“.
Zanimljivo je da je kuću kupio davne 2006. za 450.000 eura, a izdavao je za 5.500 eura.
Još uvijek nije poznato da li je došlo do dogovora sa porodicom koja je kupila nekretninu i da li će preuzeti na sebe ovaj dug.



