Fudbal

Boske: Od prvog dana osjetio sam nevjerovatnu netrpeljivost, Brnović nudio Grbiću moju poziciju

FK Budućnost

U utorak uveče navijača grupa Varvari, večeras novopečeni sportski direktor FK Budućnost Dejan Damjanović – popularni Boske oglasio se saopštenjem za javnost, istakavši da je “sramota da se ovo radi na stogodišnjicu”.

Bliži se stoti rođendan simbola Podgorice (12. jun), a situacija u klubu je haotična.

Čovjek koji ga je postavio na jednu od najprestižnijih funkcija u domaćem fudbalu, Novak Novaković, u međuvremenu je razriješen sa pozicije Izvršnog direktora, dok je novi predsjednik ,,plavih“ Boško Kovačević poručio da je Damjanović nelegitimno dobio novu ulogu u klubu.

Nekadašnji reprezentativac ima riječ:

“Sramota je i nije pošteno, da se ovo radi Budućnosti, na stogodišnjicu”, rekao je Damjanović.

“Ja sam sportski direktor, potpisao sam ugovor na dvije godine. Znao sam kada sam dolazio da je situacija u klubu pomalo nedefinisana, ali stigao sam pun elana, na poziv Novaka Novakovića. I od dana kada sam došao, čuo da sam nelegalno postavljem, a Novaković je cijelu godinu nosio klub na svojim leđima i imao vrhunsku sezonu, ostvario vrhunske transfere”, navodi Damjanović.

Podsjeća na obećanje za vrijeme zvaničnog predstvljanja.

“Došao sam da pomognem Budućnosti – velikom klubu, da pokušam da napravim evropski iskorak. I da je rezultatski krenulo nešto loše, ne bih pravio nikakav problem, bez obzira na taj ugovor, jer sam ostvaren na svaki način – fudbalski i finansijski. Neću da ljudi pomisle da sam ovdje zbog para ili da nekom uzimam neku poziciju”, ističe Damjanović.

Nije mu prijatno, što se da zaključiti iz nastavka saopštenja…

“Od prvog dana osjetio sam nevjerovatnu netrpeljivost prema meni. Odjednom je počelo u stilu – nisi ti za ovo, nisi ti za ono. Ćutao sam 30 dana i prvi put od tada se javno oglašavam, jer želim da zaštitim svoje ime, da me razni ne provlače kroz blato, raznim spinovanjima, pričama kojima ni u kafani nije mjesto. Volio bih da ljudi rade, svako svoj posao za koji je plaćen i da ne izlaze van okvira svojih ovlašćenja”.

Sa trenerom Ivanom Brnović izgleda nije našao zajednički jezik…

“Sa trenerom sam razgovarao i želio da imam konstruktivan razgovor, da ispočetka krenemo nekim normalnim odnosom. Opet, dosta stvari radi na svoju ruku, bez konsultovanja bilo koga u klubu, a najsvježije je ovo što je uzdmralo sve nas pored svih svakondevnih priča koje nas prate – vidim da se zahvalio našem kapitenu i legendi kluba (Petar Grbić) koji je pod ugovorom još godinu dana i da mu on nudi moju poziciju sportskog direktora. Još ne mogu, i ne želim da povjerujem da je to tačno, jer za 25 godina u fudbalu nisam ni vidio ni čuo da takve stvari mogu da se dese. I nadam se da ćemo uskoro sve razriješiti, jer takve stvari samo štete klubu”, stoji u saopštenju.

Boske zaključuje:

– Budućnost zaslužuje mnogo više poštovanja za ovakav jubilej. Zaslužuje da se više priča o našim igračima koji su imali fenomelanu sezonu, o mladim igračima koji su pokazali veliki talenat.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Vesko
Gost
Vesko

Del Boske

Koca
Gost
Koca

Boske legendo mi ne cijenimo nista,ti si klasa i kao igrač i kao covjek.Takvo nam ime treba u klubu da krenemo ks nekom iole ozbiljnijem rezultatu u evropi!

Bokelj
Gost
Bokelj

Mi smo takav narod zato sve sto je valjalo bjezi vani.Nama ne trebaju pametni ljudi i patriote.Pustite covjeka da radi ako ste mu dali mandat

Joko
Gost
Joko

Ne daj Boze da je PG milionski grad, a da je BUDUCNOST veći klub.Srozana je Budućnost od kad je počeo visepartijsi sistem i tzv ,, demokratija,, U sport , nebitno koji je u pitanju, petljaju se sve ,,znalci,, koji ni za svoju ulicu dok su bili djeca nijesu mogli igrati. Ostavite sport sportistima a BUDUCNOST ima žive legende još koje… Više »

DR.Lekter
Gost
DR.Lekter

Ocerati trenera momontalno ! Boske legenda !

analiticar
Gost
analiticar

E to nam je slika i prilika stanja u drustvu

Piperi
Gost
Piperi

Dok Demokrate rukovode sa FK BUĆNOST crno nam se piše, oni su smijenili Novakovića, doveli Brnovića jer je njihov partijski pulen i sada oće i pare od trasfera. Složno protiv politike u našem klubu, našoj svetinji, ujedinimo se!

Klosari
Gost
Klosari

Kakav je to crni klub koji nije u stanju da se obračuna sa nekoliko korisnika psihoaktivnih supstanci koji maltretiraju trenera, prekidaju utakmice, sastavljaju tim i sl.

Naš
Gost
Naš

Nije to posao kluba, već policije.

Boks
Gost
Boks

Brnoviću, jesi li to ti? šta ti radi kum Aleksa? Na osnovu kojih rezultata si postao trener Budućnosti

fox
Gost
fox

Predimenzionirali su i trenera i toga igrača čuš legendu kluba u ovakvoj ligi?! A šta su onda igrači iz ranijeg perioda đe se igrao pravi fudbal u odnosu na ovaj današnji, …?!

Stefan
Gost
Stefan

Da sam na tvom mjestu ne bih minuta ostajao tu u taj mulj od grada i kluba, a narod je posebna prica.

Ivan
Gost
Ivan

Moj Boske, sta si drugo ocekivao od crnogorske zabiti ? Ti si odrastao u Beogradu u metropoli, ovo je kasaba i divlji narod odje kjoji gleda samo kako ce koga prevariti.

Kosovo
Gost
Kosovo

Ovo se kod nas prvi put dešava,a u ,,gospodskom”Beogradu svako malo imate skandale sa Terzićem ,sa Čovićem,a onaj slučaj sa košarkašima Partizana koji učestvuju u kafanskoj tuči sa razbijanjem glaav je čista aristokratija .Postoji problem i ne Čudim se kada znam da su to isti koji upravljaju državom,ali nemojte o ,,gospodskom” Beogradu.

przi
Gost
przi

kasaba, pašaluk, to su ipak vama bliži termini ,mi ih ne razumijemo

Dodo
Gost
Dodo

Bogami kasaba nije bila sad je kasaba otkad svaka tuka dosle na vlast sve retardirano uzas..a big metropola dje SE je…u javno po televiziji sedi sa metropolom..BG seljana obicna

21 maj
Gost
21 maj

Bjezi boske od njih dok si na vrijeme !!!vidis li da su to losi ljudi koje interesuje samo politika i da ubace nekoga svojega po partijskoj liniji

Idi jadan odatl
Gost
Idi jadan odatl

Nevjerovatna je cinjenica da ove demokrate ave sto dofatise unistise!!!

Send this to a friend