Ostali sportovi

Brutalan nokaut Džošue u Majamiju, Džejk Pol završio u bolnici

foto: mreža X

Entoni Džošua je u potpunosti opravdao ratničke najave i silovito savladao Džejka Pola nokautom u šestoj rundi meča održanog u Majamiju. Nekadašnji svjetski šampion teške kategorije od početka je kontrolisao borbu protiv znatno slabijeg i manje iskusnog rivala, koji je kretanjem pokušavao da izbjegne otvorene razmjene, na nezadovoljstvo publike.

Pol je već ranije bio u nokdaunu, ali je pravi kraj stigao u šestoj rundi, kada je snažan udarac Džošue poslao Amerikanca na pod. Nakon meča Pol je prebačen u bolnicu, gdje je utvrđeno da ima prelom vilice, zbog čega se nije pojavio na konferenciji za medije.

„Mislimo da mu je vilica slomljena, ali je dobro. Takve povrede su česte u borilačkim sportovima“, rekao je Nakisa Bidarijan iz kompanije „Most Valuable Promotions“.

Pol se kasnije oglasio na društvenim mrežama, objavivši rendgenski snimak uz poruku:

„Dvostruki prelom vilice. Dajte mi Kanela za 10 dana.“

Borba je izazvala brojne kritike zbog ogromne razlike u iskustvu i fizičkoj građi – Džošua je bio znatno viši, teži i daleko iskusniji, što se na kraju jasno vidjelo u ringu.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Makse
Gost
Makse

Meni je zao sto ga Tajson nije prosuo

Send this to a friend