Danski napadač, Rasmus Hojlund ostaje u Napoliju, nakon što su Napolitanci postigli dogovor sa Mančester junajtedom oko otkupa ugovora.
Hojlund je ove sezone igrao na pozajmici u Napoliju, a italijanski tim će “đavolima” za realizaciju posla platiti 50 miliona eura.
Danac je ove sezone na 44 utakmice u svim takmičenjima postigao 16 golova, uz osam asistencija. Sa Napolijem je osvojio Superkup Italije.
Prije Napoljia, Hojlund je u sezoni 2022/203 igrao za Atalantu, odakle je stigao u Mančester junajted.
Za reprezentaciju Danske postigao je 13 golova na 33 utakmice.



