Atlanta je vodila sve do posljednje četvrtine. U pojedinim trenucima u trećoj četvrtini domaća ekipa imala je i 12 poena prednosti.
Ipak, Vašington je u posljednjoj četvrtini preokrenuo rezultat, uspio je da sačuva prednost i dođe do prednosti na startu polufinalne serije.
Najbolji u ekipi Vašingtona bio je Vol sa 18 poena i 13 asistencija, dok je Bil ubacio 28 poena. U Atlanti se istakao Kerol sa 24 poena.
Atlanta će i u narednom meču, koji se igra za tri dana, biti domaćin, dok se serija nastavlja 9. maja u Vašingtonu.



