Klinički centar Crne Gore (KCCG), kao najveća i najvažnija zdravstvena ustanova u Crnoj Gori, kontinuirano radi na modernizaciji svoje opreme i usluga, saopšteno je iz KCCG.
U okviru Projekta ekonomske diplomatije PROPED 2025 KCCG je juče posjetila češka delegacija koju su činili predstavnici Ambasade Češke u Crnoj Gori i čeških firmi koje se bave proizvodnjom medicinske opreme, projektovanjem i izgradnjom medicinskih ustanova.
“Projekat se nadovezuje na uspješnu incoming misiju posjete Pragu crnogorskih zdravstvenih radnika, u septembru 2024. godine, i sastoji se od organizovanja prezentacije čeških kompanija koje proizvode medicinsku opremu i tehnologije, ali i građevine, upoznavanja sa lokalnim partnerima i naknadnih posjeta zdravstvenim ustanovama u Podgorici i Cetinju. Projekat je osmišljen tako da potencijalnim partnerima iz državne uprave, profesionalnih kompanija i privatnog sektora predstavi proizvode, usluge i preparate čeških proizvođača i pomogne kompanijama da uspostave direktne kontakte sa potencijalnim saradnicima sa crnogorske strane”, pojašnjavaju iz KCCG.
KCCG, ističu, kao najveća i najvažnija zdravstvena ustanova u Crnoj Gori, kontinuirano radi na modernizaciji svoje opreme i usluga, a u planu je, navodi se, i proširenje kapaciteta u smislu izgradnje novih klinika i rekonstrukcije postojećih.
“Republika Češka ima razvijenu industriju medicinske opreme sa kompanijama koje proizvode širok spektar proizvoda, od osnovne opreme do visokotehnoloških uređaja”, dodaju u saopštenju.
Prilikom susreta sa gostima iz Češke, medicinski direktor KCCG Đorđije Krnjević je upoznao prisutne sa principima funkcionisanja najveće crnogorske zdravstvene ustanove, organizacijom rada, tehničkom opremljenošću, prostornim kapacitetima, završenim kapitalnim projektima i planovima budućeg razvoja naše ustanove.
Sastanak je završen obilaskom Kliničkog centra i posjetom novoizgrađenoj Klinici za dermatovenerologiju koja je u značajnoj mjeri opremljena medicinskom opremom proizvedenom upravo u Češkoj.



