Društvo

Poruka iz Zagrada: “I naše dvorište je planeta”

“U dvorištu, inače, već postoji ukrasno rastinje, ali je bila neophodna nova sadnja zbog održivosti  postojećih i dodatnog  ljepšeg izgleda dvorišta”, saopšteno je iz NVO Zagrad Montenegro.

Aktuelnoj aktivnosti je predhodilo  je testiranje učenika od drugog do petog razreda, sa  ciljem  je provjere  stečenog znanja učenika iz oblasti ekologije i zaštiti životne sredine. Pored testiranja učenici su kroz literani rad na temu “Ekološko stanje moga zavičaja“ iznijeli viđenje o životnoj sredini koja ih okružuje. Većina njih je, kroz pismene zadatke, izrazila nezadovoljstvo na ekološko stanje i tako apelovala na odrasle da riješe probleme i time im omuguće zdrav život, saopštili su organizatori.

“Pored doprinosa globalnoj akciji obilježavanja Dana planete Zemlje, cilj ovog projekta, pored uređenja školskog dvorišta je provjera znanja učenika iz ekologije i zaštite životne sredine. Pomenuti projekat podstiče ekološku edukaciju, kulturološku emacipacija učenika kao i animiranje šire društvene zajednice u budućim aktivnostima uređenja i izgradnje infrastrukture školskog dvorišta. Zahvaljujući kavlitetnom aktivizmu uprave OŠ”Dušan Bojović”  na čelu sa direktoricom Vesnom Mijušković, u dvorištu škole je u toku izgradnja sportskog  poligone,  što je veoma značajan projekat za razvoj sela Zagrad, mladih, i učenika”, zaključuje se u saopštenju.

 

Send this to a friend