U subotu 19. marta u Dvorani PARK biće prikazana predstava KO SE BOJI VIRDŽINIJE VULF, komad koji već pola vijeka s lakoćom osvaja pozorišnu i filmsku publiku.
Riječ je o klasiku američke drame dvadesetog vijeka Edvardu Olbiju, u postavci Paola Mađelija, reditelja čija internacionalna karijera traje preko pedeset godina i produkciji Kraljevskog pozorišta Zetski dom.
Uz režiju, Paolo Mađeli potpisuje kostimografiju sa Linom Leković, kao i dizajn svjetla. Scenografi su Lorenco Banci i Marko Petrović-Njegoš, kompozitor Ljupče Konstantinov. Na dramaturškoj obradi komada su radile Stela Mišković i autorka prevoda Željka Udovičić – Pleština, koja je između ostalog o komadu zapisala:
“Savremenost ove predstave ogleda se i u tome što bez straha i vrlo nedvosmisleno najavljuje prodornu, agresivnu, na sve spremnu »novu« generaciju koja promoviše zamisao da je uspjeh mjerljiv isključivo kriterijima koje sa sobom donosi liberalni kapitalizam. Ipak, “Virginia Woolf“ pruža nam mogućnost individualnoga bijega od društvenih konvencija, sugerišući nam da se još uvijek možemo zalagati za mogućnost izbora; za pravo na sopstvenu zbunjenost i ćutanje unutar civilizacije koja insistira na komunikaciji buke; ohrabruje nas u pravu na postavljanje pitanja u svijetu koji takva pitanja izvrgava ruglu; u pravu na romantizam i melodramu u svijetu koji se stidi emocija… Humorni elementi crne, mračne, divlje komedije, ali sa elementima i melodrame, tragedije, slepstika, pa i satire, Ko se boji Virdžinije Vulf Edvarda Olbija već pola vijeka poziva na propitivanje društvenih konvencija na originalan i snažan način koji ovu dramu svrstava u antologijska ostvarenja svjetske dramske literature”.
U ovoj predstavi koja je premijeru imala 21. novembra 2021. igraju ANA VUJOŠEVIĆ, DEJAN IVANIĆ, ANA VUČKOVIĆ i FRANO MAŠKOVIĆ sa kojim u alternaciji igra Novljanin Miloš Pejović.
“Mislim da ovdje imamo sjajnu podjelu uloga i da su ovi glumci zaista veliki glumci. Mislim i da je ovaj teatar sveti, božanstveni prostor, odnos scene i dvorane je apsolutno fanstastičan“ – istakao je tokom rada na predstavi Mađeli.
Ovo poslednje se odnosi na sam Zetski dom na Cetinju gdje će, u okviru razmjene predstava gostovati i „Carevo novo odijelo“ 22. marta od 18 časova, termin odabran stoga što je to porodična predstava koju gledaju sa podjednakom pažnjom i djeca i odrasli. Povodom svjetskog dana pozorišta za djecu i mlade (20. marta) i Svjetskog dana pozorišta (27. mart) Carevo novo odijelo će biti prikazano i na matičnoj sceni u Dvorani PARK u Herceg Novom.



