Nakon uspješno izvedene premijere pozorišnog komada “Dobro veče, Montenegro” na velikoj sceni KIC-a “Budo Tomović”, po tekstu Dragana Koprivice, u režiji Adriane Žolje Bošković, Studentski teatar će prvu reprizu odigrati u petak, u JU Zavod “Komanski most” u Podgorici, a zatim u ponedjeljak na Sceni 213 u Nikšiću.
Studentski teatar na ovaj način nastavlja praksu upotpunjavanja kulturnih sadržaja u “Komanskom mostu”, a tokom decembra i januara imaće još nekoliko izvođenja u humanitarne svrhe.
U ponedjeljak, 11. decembra, na Sceni 213 izvešće predstavu za studente Filološkog i Filozofskog fakulteta u Nikšiću, kao i za ostale ljubitelje teatra u gradu pod Trebjesom, a komad će biti igran i u drugim crnogorskim gradovima.
U predstavi igraju mladi, talentovani amateri: Nikoleta Radević, Nađa Labudović i Nemanja Vojvodić.
Riječ je o prvoj predstavi na našim i širim prostorima na temu egzodusa izbjeglica sa Bliskog istoka i migrantske krize, sagledane kroz sudbinu jedne migrantkinje, koja na kraju stiže u Crnu Goru, gdje nalazi utočište.
Uz ispovijest o patnjama i preprekama, koje je prošla na putu do naše zemlje, iz koje vuče daleke korijene, junakinja susreće neobične sagovornike, preko čega se na sceni sagledava odnos dva svijeta i dvije različite civilizacije. Riječ je o melodrami s elementima domaćeg humora i poimanja društvenih tokova na naš već tradicionalan način.
Svjetlosne efekte za predstavu uradio je Dražen Milić, a tonske Nemanja Klikovac.



