Nakon što su danas Predrag Bogićević i Nemanja Ristić uhapšeni po međunarodnoj Interpolovoj potjernici Crne Gore, koja je za njima raspisana početkom decembra 2016. godine, Viši sud u Kragujevcu odredio je ekstradicioni pritvor Bogićeviću (47), dok je Specijalni sud u Beogradu Ristića (43) pustio na slobodu uz zabranu napuštanja boravišta u Beogradu, prenosi Tanjug.
Oni se u Crnoj Gori sumnjiče za organizovanje kriminalne grupe i pokušaj terorizma pred održavanje parlamentarnih izbora u toj državi.
Portparol Višeg suda u Beogradu Bojana Stanković rekla je Tanjugu da je istražni sudija Posebnog odeljenja tog suda (Specijalni sud), postupajući po zahtjevu Interpola Podgorica, donio rješenje kojim je Ristiću izrekao mjeru zabrane napuštanja boravišta – teritorije Beograda, i naložio da se svakog ponedeljka javlja posebnom odjeljenju Višeg suda u Beogradu.
“Ristić je upozoren da se protiv njega može odrediti teža mjera za obezbeđenje prisustva i za nesmetano vođenje krivičnog postupka ako bez odobrenja suda prekrši izrečenu zabranu“, navela je Stanković.
Ona je dodala da određena mjera može trajati do okočanja postupka za izručenje Ristića.
Portparol Višeg suda u Kragujevcu Svetlana Simonović rekla je Tanjugu da je Bogićeviću određen ekstradicioni pritvor.
Početkom decembra 2016. godine raspisana je potjernica Crne Gore za dvojicom državljana Rusije i Ristićem i Bogićevićem koji se sumnjiče da su organizovali kriminalnu grupu koja je na izborni dan planirala upad u Skupštinu, hapšenje i likvidaciju tadašnjeg premijera Mila Đukanovića.



