Podgorička policija uhapsila je M.G. (24) i D.E. zbog sumnje da su juče napali policajce i pokušali da ih spriječe u obavjanju dužnosti, saopšteno je iz Uprave policije.
“Policija je sinoć u Podgorici u naselju Konik namjeravala da kontroliše vozilo marke „Golf“, međutim, vozilo se na znak policijskih službenika nije zaustavilo već je nastavilo kretanje. Policija ih je sustigla i zaustavila, te izdala naređenje licima iz vozila da izađu. Jedna osoba se oglušila o naredbu, te su upotrijebljena sredstva prinude. Tom prilikom M.G. (24) pružio je otpor i udario policajca glavu”, navodi se u saopšenju.
Iz Uprave policije navode da su ta lica privedena u službene prostorije Centra bezbjednosti Podgorica, dok je policijski službenik odveden na ukazivanje ljekarske pomoći gdje su mu konstatovane teške tjelesne povrede u vidu frakture jagodične kosti.
“Upoznat je nadležni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici koji je naložio da se M.G. uhapsi zbog sumnje da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti”, saopšteno je iz policije.
Podgorička policija je juče upućena u ulicu Aleksandra Puškina, takođe u naselju Konik, gdje je pružala asistenciju radnicima Hitne medicinske pomoći.
“Tada jeD.E. napao policajca oštrim predmetom i nanio mu povrede. D.E. je savladan uz upotrebu sredstava prinude i uhapšen je”, navode iz Uprave policije.
Upoznat tužilac koji je naložio da se protiv D.E. podnese krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.



