Skupština Kosova će na sjutrašnjoj sjednici raspravljati o Zakonu o ratifikaciji sporazuma o demarkaciji granične linije sa Crnom Gorom, saznaje portal Gazetaexpress.com.
Nakon nekoliko neuspjelih sjednica Skupština Kosova poslanici će sjutra raspravljati o Zakonu o ratifikaciji sporazuma o demarkaciji, koji nije stavljen na glasanje zbog nedostatka glasova za njegovo usvajanje.
Protiv usvajanja zakona su Samoopredjeljenje i Srpska lista, dok će predlog zakona podržati opozicioni Demokratski savez Kosova.
Predstavnici vladajuće koalicije su nekoliko puta izjavili da očekuju da će neki od poslanika Samoopredjeljenja glasati za zakon.
Za usvajanje zakona će glasati i poslanik Samostalne liberalne stranke Slobodan Petrović.
Vladajućoj koaliciji i poslanicima drugih stranaka koje su se izjasnile da će podržati zakon nedostaju dva ili tri glasa od neophodnih 80 glasova za ratifikaciju sporazuma o demarkaciji granične linije sa Crnom Gorom.



