Fudbal Liga šampiona - osmina finala

Bajern već precrtao Lacio, Žiru makazicama srušio Atletiko

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su Lacio 4:1, dok je Čelsi minimalcem pobijedio Atletiko Madrid u mečevima osmine finala Lige šampiona.

Branilac trofeja je na Olimpiku neočekivano lako izašao na kraj sa italijanskim predstavnikom i praktično osigurao plasman u četvrtfnale.

Raspoloženi Bavarci su već do poluvremena stekli ubjedljivu prednost – pogađali su Levandovski, Musijala i Sane.

Aćerbi je autogolom uvećao vođstvo Bajerna, koje je nedugo potom ublažio Korea.

I dok Adamu Marušiću i saigračima treba čudo u Minhenu 17. marta, u problemu uoči revanša je i Atletiko Madrid našeg Stefana Savića.

“Kolčonerosi” su na neutralnom terenu u Bukureštu ugostili Čelsi i izgubili sa 1:0.

Junak londonskog kluba je Žiru koji je spektakularnim makazicama postavio konačan ishod.

Atletiko Madrid – Čelsi 0:1 (Žiru 71)
Lacio – Bajern 1:4 (Korea 49 – Levandovski 9, Musijala 24, Sane 43, Aćerbi ag. 46)

Tok mečeva:

Kraj – Bajern je slavio protiv Lacija sa 4:1, dok je Čelsi sa 1:0 savladao Atletiko.

71.minut – GOOOL! Majstorija, pogodak za tv špice – Žiru makazicama trese mrežu Atletika, Čelsi ima vođstvo u Bukureštu.

65.minut – Žuti karton za Marušića.

49.minut – GOOOL! Konačno reakcija Lacija, Korea je na najbolji način krunisao solo akciju.

46.minut – GOOOL! Poker Bajerna, nakon prodora i ubacivanja Sanea, Aćerbi je zatresao sopstvenu mrežu.

Poluvrijeme – Bavarci dominiraju na Olimpiku, u Bukureštu nakon 45 minuta igre nema većih uzbuđenja.

43.minut – GOOOL! Bajern je baš moćan u Rimu. Ubjedljiva prednost njemačkog prvaka, za 3:0 pogodio je Sane nakon odbitka.

39.minut – Snažan šut Vernera iskosa s lijeve strane, ali je Oblak dobro postavljen.

30.minut – Pola sata igre u Bukureštu, mreže miruju…

24.minut – GOOOL! Bavarci su duplirali prednost. Musijala je preciznim udarcem sa 16 metara matirao golmana Lacija. Prvi pogodak 17-godišnjeg Engleza u Ligi šampiona.

14.minut – Dobra šansa za Atletiko, ali je Lemar slabo reagovao.

9.minut – GOOOL! Bajern je poveo na Olimpiku, strijelac je Levandovski. Poljak je znalački kaznio veliku grešku Musakja koji je želio da proigra golmana Reinu.

Levandovski je pretekao legendarnog Raula na trećoj poziciji najboljih strijelaca elitnog takmičenja.

1.minut – Utakmice u Bukureštu i Rimu su startovale.

Sastavi:

Atletiko: Oblak – Savić, Felipe, Ermoso – Ljorente, Koke, Saul, Lemar, Korea – Žoao Feliks, Suares.
Čelsi: Mendi – Aspilikueta, Kristensen, Ridiger – Kovačić, Žoržinjo, Maunt, Alonso, Hadson-Odoi – Žiru, Verner.

Lacio: Reina – Patrik, Aćerbi, Musakjo – Lazari, Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto, Marušić – Korea, Imobile.
Bajern: Nojer – Zile, Boateng, Alaba – Dejvis, Kimih, Musiala, Gorecka – Koman, Sane, Levandovski.

Najava:

Stefan Savić i saigrači u nešto slabijoj formi čekaju prvi susret protiv londonskih “plavaca”. Atletiko je u minulom periodu imao nekoliko kikseva u La Ligi i omogućio Realu da uhvati priključak na vrhu tabele.

Na drugoj strani, Čelsi sa Tomasom Tuhelom na klupi igra sve bolje i sva je prilika da protiv španskog tima želi da svoj uspon prezentuje i na najvećoj fudbalskoj sceni.

Bajern nije pobijedio utakmicu od Svjetskog klupskog prvenstva i svakako je za njih veoma važno da taj niz neuspjeha prekine na Olimpiku.

Lacio našeg reprezentativca Adama Marušića svakako nije ekipa bez ambicija, a još manje ekipa bez kvaliteta, što ćemo možda i vidjeti u večerašnjem susretu sa braniocem trofeja.