Fudbal

Budućnost diže formu: Presingom lomimo rivale

Rezultati i igre iz prethodna dva meča nagovještavaju pravu Budućnost u narednom periodu. „Plavi” su u srijedu slavili u derbiju protiv Mladosti (1:0), zatim u subotu došli do trijumfa nad Grbljem u gostima (2:1).

Trener Dragan Kažić napravio je nekoliko izmjena u sastavu u odnosu na duel protiv „romantičara”. U početnih 11 poslao je Vasilija Terzića i Alena Melunovića, a njih dvojica su mu na ukazanom povjerenju uzvratila golovima. Kasnije je svoj dio posla odradio golman Milan Mijatović, tako da naredno kolo i novi derbi, ovog puta protiv Rudara, Budućnost čeka sa druge pozicije i dvije vezane pobjede.

“Odigrali smo veoma dobro protiv Grblja, utisci su odlični nakon te pobjede. Mislim da ulazimo u pravi ritam, polako hvatamo formu i nadamo se da ćemo iz utakmice u utakmicu podizati nivo igre”, kaže osamnaestogodišnji Terzić.

Naravno, tek je početak prvenstva, ima još dosta segmenata igre koje treba popraviti. Terzić vidi prostor za napredak u napadačkom dijelu, prije svega jer ,,plavi“ stvaraju sve više prilika tokom utakmice, ali ih i ne koriste previše (šest golova na četiri meča).

“Mislim da moramo da poradimo još malo na završnici, mada smatram da smo već dosta napredovali gledajući neke utakmice od ranije”, smatra vezista podgoričkog kluba.

Terzić adut svoje ekipe u odnosu na konkurenciju vidi u presingu koji prave njegovi saigrači i on.

“Prednost Budućnosti u odnosu na ostale ekipe je u načinu i sistemu igre. Stalno vršimo visoki presing na protivničke fudbalere, ne damo im mnogo prostora za igru i razmišljanje. To se već vidi po rezultatima, a siguran sam da ćemo biti još bolji”, istakao je Terzić.

Talentovani vezista će gostovanje Grblju pamtiti po prvijencu u dresu matičnog kluba. U18. minutu meča lijepo je matirao protivničkog golmana, što je bila kruna njegove odlične partije. Dobijao je priliku i u dvomeču protiv Partizana u kvalifikacijama za Ligu šampiona, čini se da je pokazao da je budućnost Budućnosti.

“Presrećan sam zbog gola,nadam se da se neću zaustaviti ovdje, da će ih biti još u narednom periodu. Zadovoljan sam svojim igrama ove sezone, ali sam svjestan da mogu i moram bolje”, poručio je Vasilije Terzić.

Send this to a friend