Fudbal

Dečić osvojio bod u Baru i primakao se tituli, remi u velikom derbiju obilježio skandal

FK Budućnost
FSCG

Četiri kola prije kraja može da se kaže da je Dečić ozbiljan favorit da dođe do istorijske titule prvaka Crne Gore.

Tuzani su odigrali neriješeno u Baru protiv Mornara (1:1), remizirala je i Budućnosti protiv Sutjeske (2:2), pa tim Milorada Pekovića i dalje ima tri boda više i bolji međusobni skor.

Barani su poveli preko Vušurovića u 17. minutu, u 39. je poravnao Šarkić, a rezultat se do kraja nije mijenjao, iako su bolje šanse imali gosti…

Pod Goricom je Sutjeska povela već u 1. minutu preko Šaletića, ali je u 6. poravnao Despotović.

Na novi pogodak se čekalo sve do 80. kada je domaćin stigao do preokreta poslije greške Bulatovića koju je iskoristio Bojović, ali ni tada nije bio kraj – šok za Budućnost je uslijedio u 90. kada je konačan rezultat postavio Kalezić.

Veliki derbi je imao i treće poluvrijeme, jer je golman Budućnosti Đorđije Pavličić udario saigrača Igora Ivanovića.

VIDEO Skandal pod Goricom: Golman Budućnosti udario saigrača nakon derbija

Mladost je na DG areni bila bolja od Rudara (1:0, strijelac Maraš iz penala), pa je napravila veliki korak ka baražu za opstanak, jer sada ima četiri boda više od Pljevljaka na posljednjem mjestu.

Jedinstvo je u 95. minutu stiglo do remija protiv Arsenala (1:), bod mu je donio Korać sa bijele tačke, dok je Petrovac savladao Jezero 2:1.

Dvostruki strijelac za Petrovčane je bio Babić, na drugoj strani se upisao Stijepović.

Rezultati
Mornar – Dečić 1:1
Vušurović 17 – Šarkić 39.
Završeno
Budućnost – Sutjeska 2:2
Despotović 6, Bojović 80 – Šaletić 1, Kalezić 90.

Tok mečeva:

Kraj: Mornar i Dečić su odigrali neriješeno – 1:1. Barani su vodili golom Vušurovića, ali je do poluvremena poravnao Šarkić. Tuzani su u nastavku bili bliži trijumfu, ali ni remijem nisu nezadovoljni, jer četiri kola prije kraja imaju tri boda više od drugoplasirane Budućnosti, uz bolji međusobni skor.

77′ – Mornar je ostao s igračem manje protiv Dečića, isključen je Vuković.

73′ – Dvadesetak minuta do kraja u Baru, i dalje je 1:1.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme u Baru, Mornar – Dečić 1:1.

Kraj: Veoma bitnu pobjedu u borbi za plasman u baraž za opstanak je ostvarila Mladost koja je na DG areni golom Maraša iz penala bila bolja od Rudara.

Kraj: Petrovac je savladao Jezero 2:1, a Jedinstvo i Arsenal odigrali neriješeno – 1:1. Bjelopoljcima je u petom minutu sudijske nadoknade bod donio Korać iz penala.

Kraj: Budućnost i Sutjeska su podijelili bodove – 2:2. Nikšićani su vodili golom Šaletića, a domaćin preokrenuo preko Despotovića i Bojovića, da bi konačan rezultat postavio Kalezić u 90. minutu.

Poluvrijeme: Mornar – Dečić 1:1.

90′ – GOOOL! Drugo izjednačenje pod Goricom – 2:2. Sutjeska je poravnala golom Kalezića.

39′ – GOOOL! Dečić je poravnao na 1:1 u Baru, strijelac je Šarkić.

80′ – GOOOL! Budućnost je preokrenula – vodi 2:1 protiv Sutjeske čiju je mrežu zatresao Bojović.

78′ – GOOOL! Novo vođstvo Petrovca protiv Jezera – 2:1, drugi gol Babića.

68′ – GOOOL! Jezero je poravnalo na 1:1 protiv Petrovca, strijelac je Stijepović.

17′ – GOOOL! Pogodak u Baru, u duelu Mornara i Dečića – postigao ga je domaćin koji vodi 1:0 nakon što je mrežu zatresao Vušurović.

50′ – GOOOL! Mladost je povela golom Maraša iz penala protiv Rudara u veoma bitnom duelu u borbi za baraž za opstanak.

1′ – Počeo je duel Mornara i Dečića.

Poluvrijeme: Budućnost – Sutjeska 1:1, Petrovac – Jezero 1:0, Jedinstvo – Arsenal 0:1, Mladost – Rudar 0:0.

31′ – GOOOL! Arsenal ima prednost u Bijelom Polju u duelu sa Arsenalom, strijelac je Merdović.

20′ – GOOOL! Petrovac ima prednost protiv Jezera, pogodio je Babić.

6′ – GOOOL! Odmah se vratila Budućnost i izjednačila u duelu sa Sutjeskom – strijelac je Despotović.

1′ – GOOOL! Sutjeska vodi protiv Budućnosti, mrežu Podgoričana je zatresao Šaletić.

1′ – Počele su četiri utakmice današnjeg programa.