Fudbal

Favoriti po planu u Liga kupu Engleske

Arsenal, Čelsi, Everton, Mančester Junajted i Siti izborili su plasman u osminu finala engleskog Liga kupa.

Arsenal je najteže stigao do trijumfa iako je igrao u vrlo jakom sastavu protiv Donkastera. 1:0 bilo je za Premijerligaša uz gol Tea Volkota u 25. minuut.

Čelsi je brojao do pet protiv Notingema. Konte je poslao mnogo dječaka na teren, a Bacšuaji je upisao het trik. Strijelci su bili još Kenedi i Musonda.

Gol manje dao je Mančester Junajted, koji je Barton ispratio sa 4:1. Rašford je golovima u petom i 17. minutu najavio pobjedu, Lingard i Marsijal su još tresli mrežu gostiju koji su jedini pogodak postigli u 91. minutu preko Dajera.

Everton je sa 3:0 u meču sa Sanderlendom prekinuo seriju loših rezultata. Kalver Luin je bio dvostruki strijelac a tačku na meč stavio je Niase osam minuta prije kraja.

Mančester Siti je zahvaljujući dvostrukom strijelcu Saneu preživio gostovanje VBA. Sane je prvi gol dao u trećem minutu, Jakob je izjednačio 18 minuta prije kraja, ali je ponovo Sane pogodio i presudio i to u 77. minutu.