Fudbal Premijer liga

Liverpul bez greške u Mersisajd derbiju

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Everton 5:2 i tako zadržali veliku bodovnu prednost na čelu tabele i nakon 15. kola Premijer lige.

Mersisajd derbi donio je goleadu u prvom poluvremenu, a Liverpul je duel otvorio pogocima Divoka Origija i Đerdana Šaćirija, nakon asistencija Sadija Manea.

Uzvratio je Majkl Kin, da bi “redsi” povećali prednost na 4:1 zahvaljujući novom golu Origija i Manea.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Ričarlison je smanjio, a konačan ishod ovog uzbudljivog meča postavio je Žoržinjo Vajnaldum u finišu.

Jirgen Klop je odmorio Mohameda Salaha i Roberta Firmina, s tim što je Brazilac dobio šansu u posljednjih 15 minuta i upisao asistenciju kod pogotka holandskog reprezentativca.

Liverpul na vrhu Premijer lige ima 43 boda, osam više od Lestera, a 11 od Mančester Sitija.

Everton je u velikoj krizi i nakon ovog poraza skliznuo je u zonu ispadanja, a ceh će vrlo vjerovatno platiti menadžer Marko Silva.