Meksiko preokretom došao na bod do polufinala

Fudbaleri Meksika teže nego što se očekivalo pobijedili su Novi Zeland 2:1 u drugom kolu B grupa Kupa Konfederacija.

“Sombrerosi” su preokretom u nastavku stigli do važnih bodova u borbi za plasman u polufinale.

Novi Zeland je odigrao sasvim solidno u prvom dijelu meča i pred odlazak na veliki odmor poveo pogotkom Krisa Vuda.

U drugih 45 minuta potpuna dominacija reprezentacije iz Srednje Amerike. Najprije je Raul Himenez izjednačio u 54. minutu, da bi u 72. iskusni Peralta postavio konačan rezultat.

Uoči posljednjeg kola u najboljem položaju je Portugal sa četiri boda i čeka ga meč sa Novi Zelandom.

Isti broj poena ima i Meksiko, kojem će u završnoj rundi trebati neriješen rezultat u meču sa Rusima za plasman u polufinale.

“Baćuške” imaju tri boda i juriće trijumf protiv “sombrerosa”.