Napoli pobijedio Inter, Milanu samo bod u Krotoneu

Fudbaleri Milana osvojili su samo bod na gostovanju Krotoneu 1:1 u 34. kolu Serije A i smanjili šanse za plasman u Ligu Evrope. Ista je situacija i sa gradskim rivalom Interom, koji je poražen od Napolija.

Domaći tim je počeo agresivno i iz takve igre stigao je gol Trote već u osmom minutu. Milan je do boda došao srećnim golom Palete na početku nastavka, ali do kraja nije uspio da kompletira preokret, pa je domaći tim bodom ostao u borbi za opstanak.

Napoli je iskoristio poraz Rome u gradskom derbiju od Lacija i trijumfom nad Meaci protiv Intera stigao je na samo bod od drugog mjesta.

Gol Kaljehona u 43. minutu riješio je derbi. Bivši igrač Reala, našao se na pravom mjestu poslije očajne reakcije Nagatoma i savladao je Handanovića. Napoli je imao još nekoliko dobrih prilika, a po dva puta su Insinje i Mertens bili blizu pogotka. Na drugoj strani Inter je bio bezopasan…

Veliko iznenađenje načinio je otpisani Palermo, koji je savladao Fiorentinu 2:0. Dijamanti i Alesami donijeli su trijumf Sicilijancima.

Najubjedljiviju pobjedu ostvarila je Bolonja nad Udinezeom 4:0. Destro se istakao sa dva pogotka.

Empoli je kod kuće izgubio od Sasuola 1:3 i zbog toga će i dalje morati da strahuje u borbi za opstanak.