Fudbal CFL

Podgorica se nada revanšu za eliminaciju iz Kupa

foto: FSCG

Prvi put ove sezone Podgorica će imati priličan imperativ pobjede. Lješkopoljci su vezali tri poraza, zatim još dva remija u prvenstvu, a niz bez pobjede nastavljen je i u Kupu, gdje je Podgorica prije četiri dana eliminisana od Zete u četvrtfinalu.

Sada Podgorica baš protiv Zete traži osvetu i izlaz iz krize, jer je eliminacijom iz masovnijeg takmičenja prinuđena da samo kroz prvenstvo traži evropsku vizu, kako bi napravila korak dalje od minule, debitantske sezone u Prvoj ligi.

“Dobro nam je poznata situacija u kojoj se nalazimo. Svjesni smo da neće biti lako. Imperativ postoji, ali sigurno i velika želja da dođemo do toliko potrebne pobjede”, kazao je Anđelko Jovanović, vezista Podgorice.

Lješkopoljci su prije tačno dva mjeseca remizirali sa Zetom u Golubovcima, a nakon poraza u Kupu sada se svi u taboru Podgorice uzdaju u ,,treću sreću“.

“Zeta je dobra ekipa. Radi se o timu koji ima nekoliko mladih i izuzetno talentovanih igrača, ali i par iskusnih i veoma dobrih igrača. Neće biti lako, svjesni smo kvaliteta rivala, ali poznajemo se dobro i potrebno je da se nakon šokantnog poraza u posljednjim sekundama vratimo na pravi način”, dodao je Jovanović.

Zeta na stadionu ,,DG arena“ priželjkuje epilog od protekle srijede – pobjedu.

“Teško je kada u pet dana dva puta igrate sa istim protivnikom. Naš cilj je, ipak, jasan, a to je uvijek pobjeda. Biće teško jer je Podgorica odlična ekipa, dobro vođena sa klupe, poštujemo je, ali očekujem da se meč završi povoljno za nas. Tri boda bi nam mnogo značila da se vratimo u gornji dio tabele, tamo gdje i zaslužujemo da budemo”, kazao je golman Zoran Aković.

Iskusni čuvar mreže prije četiri dana vratio se na gol poslije jednomjesečne pauze usljed zdravstvenih problema i povrede.

“Mlađi kolega Petar Radulović dobro je odradio posao dok sam bio van terena. Vratio sam se u meču sa Podgoricom gdje je postignuto pet golova, a vjerujem da će ih danas biti manje. Odnosno, da ću sačuvati mrežu, a da će saigrači makar jednom zatresti protivničku”, dodao je Aković.

Send this to a friend