Fudbal Korejska liga

Preokret Seula, Mugoša i Damjanović za vikend na terenu

Seul je preokretom na terenu Pohanga došao do druge uzastopne pobjede u prvenstvu Južne Koreje. Nakon što je prošlog vikenda savladao Gvangžu, danas je tim iz glavnog grada slavio rezultatom 2:1.

Pohang je poveo poslije katastrofalne greške štopera Kima i golmana Jua. Njihgov nesporazum kaznio je Stanislav Iljučenko, kojem nije bilo teško da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

Za njemačkog internacionalca, inače bivšeg napadača Duizburga i Osnabrika, bio je to drugi gol u ovoj sezoni.

Rano vođstvo Pohanga nije obeshrabrilo goste, koji su do poluvremena uspjeli da vrate ravnotežu.

10 minuta prije odlaska na veliki odmor, korner je izveo Park Ču Jang, dok je na pravom mjestu bio Hvang Hjun So i glavom pogodio za 1:1.

Za Soa, inače defanzivca Seula, bio je to prvijenac u ovoj sezoni.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 74. minutu. Ponovo je korner bio koban za Pohang, ovog puta izveo ga je Ju Se Jong, dok je glavom mrežu domaćina zatresao Osmar.

Čovjek koji je prije skoro deceniju u Primeri nosio dres Rasinga iz Santandera, bio je najviši u skoku pred golom Pohanga.

Za vikend će na teren i crnogorski internacionalci u Južnoj Koreji.

Inčon Stefana Mugoše će sjutra od 9.30, nakon dva remija bez golova gostovati Suvonu, dok će Daegu Dejana Damjanovića u nedjelju u istom terminu igrati na terenu Đonbuka.