Rukovodstvo Sutjeske i trener Nebojša Jovović sporazumno su raskiniii saradnju nakon poraza od Budućnosti pod Goricom.
Uprava kluba pokušaće takozvanom šok terapijom da prekine niz loših rezultata, da se popravi bodovni saldo, jer tempom kojim su „plavo-bijeli” priveli kraju jesenji dio šampionata, a onda i ušli u proljeće, otežao je ostvarenje cilja izlazak na međunarodnu scenu. Uprava Sutjeske zahvalna je Jovoviću na više nego korektnoj saradnji, kao i na razumijevanju da se nešto mora mijenjati, a i mladi starteg je uzvratio na sličan način.
Siguran sam da ova ekipa vrijedi, trudili smo se da damo sve od sebe, ali nam je u prvenstvu falio često jedan korak.
“Sutjeska je blizu Evrope, stigli smo do završnice Kupa, u šampionatu smo povezali loše rezultate, a najlogičnije je da dođe do smjene trenera. Korektno smo se razišli i ja nikšićkom klubu, kao i svim igračima želim puno sreće, želim im da osvoje Kup Crne Gore, a to je i bio naš cilj prije početka šampionata.” – kazao je za Arenu Nebojša Jovović, koji priznaje da su uz njegov posao uvijek neraskidivo vezane emocije, da se smjenjuju lijepi i nezavidni trenuci.
Sada je pitanje svih pitanja ko će sjesti na usijanu klupu nikšićkog prvoligaša. Najbliži poziciji Jovovićevog nasljednika je Nikola Peco Rakojević koji je sa Sutjeskom igrao na međunarodnoj sceni prije deceniju, a prije toga povezao cijelo jedno proljeće bez poraza. Sa Nikšićanima se povezuje i Dragan Gaga Radojičić koji je kraj Bistrice osvojio dvije titule.
Kako sada stvari stoje, nezvanično saznajemo, Rakojević je, ipak, prvi pik rukovodstva nikšićkog kluba. Svakako, nema mjesta oklijevanju, jer prvenstvo je u jeku i svim promjenama igrači, stručni štab i rukovodstvo kluba moraće se prilagođavati u hodu.
Ime novog šefa stručnog štaba znaće se za dan-dva, a Jovović će danas kraj Bistrice doći na trening da se pozdravi sa prvotimcima.



