Raspucani Bajern poslao poruku Borusiji

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubjedljivo su pobijedili Ajntraht 5:2.

Na taj način su Bavarci napravili sjajnu uvertiru za možda i odlučujući derbi šampionat.

Bajern ima četiri boda prednosti u odnosu na Borusiju Dortmund pred duel u utorak.

Leon Gorecka je doveo u 17. minutu Bajern do prednosti. Prošao je Miler vratio loptu na 11 metara, a Gorecka je natrčao i zakucao pod prečku.

Miler je nakon asistencije upisao i gol, bio je na ivici ofsajda, ali ipak u dozvoljenoj poziciji i sigurna realizacija za 2:0.

Nije moglo bez Levandovskog koji je na startu drugog poluvremena pogodio na centaršut Komana i riješio pitanje pobjednika.

Istina u prvih deset minuta nastavka gosti su dali dva brza gola i zaprijetili. Hitereger je za tri minuta dva puta zatresao mrežu Nojera i vratio neizvjesnost koja je trajala do 61. minuta kada je Alfonso Dejvis iskoristio grešku odbrane gostiju i vratio dva gola prednosti svom timu.

Konačan rezultat postavio je Hintereger svojim trećim golom, ali je ovaj put zatresao sopstvenu mrežu.