Runijev 200. gol, Siti izvukao bod

Fudbaleri Mančester Sitija i Evertona remizirali su 1:1 u drugom kolu Premijer lige.

Rahim Sterling je golom osam minuta prije kraja donio bod Mančester Sitiju u zanimljivom susretu sa Evertonom. Gostujuća odbrana nije dobro reagovala u toj situaciji, a ofanzivac Sitija iz prve volejom pogodio za 1:1.

Prije njega u strijelce se upisao Runi. Simbolično 200. gol u Premijer ligi, Runi je dao u Mančesteru i to protiv doskoro najvećeg rivala Sitija. Asistent je bio Kalver-Luvin.

Veliku šansu Everton je propustio da slavi, pošto je defanizvac domaćih Volker u finišu prvog dijela isključen jer je u dva minuta zaradio dva žuta kartona.

Na kraju su ipak oba tima meč završila sa desetoricom, pošto je i Šnajderlin zaradio crveni karton dva minuta prije kraja.

Bilo je tokom susreta šansi na obije strane terena, a najveću je propustio igrač Sitija David Silva koji je u prvom dijelu kod rezultata 0:0 pogodio stativu.