I to se desilo, Milan nanizao tri pobjede zaredom

Patrik Kutrone

Milan je na San Siru savladao Lacio rezultatom 2:1 i prvi put u sezoni ostvario tri trijumfa zaredom u Seriji A.

Svi golovi viđeni su prvom dijelu susreta – poveli su “rosoneri” preko mladog napadača Patrika Kutronea, koji je u 15. minutu iskoristio centaršut Hakana Čalhanoglua.

Prednost domaćih potrajala je svega pet minuta, a izjednačenje Laciju donio je Adam Marušić sjajnom realizacijom poslije asistencije Lukasa Leive.

Pobjedonosni pogodak djelo je Đakoma Bonaventure. I on je, poput Kutronea, glavom zakucao loptu u mrežu rivala.

Milan poslije nekompletnog 22. kola ima deset bodova manje od četvrtoplasiranog gradskog rivala Intera, te još uvijek kakve-takve šanse da ugrabi Ligu šampiona.

Lacio je ostao na trećem mjestu sa 46 bodova i večerašnjim porazom praktično je otpao iz trke za naslov prvaka.