Nakon spektakularnog remija 3:3 na Monžuiku, revanš meč polufinala Lige šampiona između Intera i Barselone zakazan je za večeras od 21 sat na “Meaci”.
Obje ekipe ulaze u ovaj duel sa velikim ambicijama, obje sanjaju Alijanc arenu i plasman u finale u Minhenu.
Trener Intera Simone Inzagi istakao je da će ključ uspjeha biti neutralisanje 17-godišnjeg Lamina Jamala, koji je briljirao u prvom meču.
“Idealno bi bilo da lopta ne dolazi do njega,” rekao je Inzagi, dodajući da će Jamal biti pod posebnom pažnjom sa dvostrukim markiranjem.
Inzagi je takođe najavio povratak Roberta Levandovskog u sastav Barselone, ali je naglasio da njegov tim mora pružiti izvanrednu partiju pred domaćom publikom, dodaje “Kadena SER”.
Trener Barselone Hansi Flik potvrdio je da je Robert Levandovski spreman za igru, ali će meč početi sa klupe. Levandovski je propustio prethodne četiri utakmice zbog povrede zadnje lože . Međutim, tim će biti oslabljen neigranjem defanzivaca Žila Kundea i Alehandra Baldea, koji su van stroja zbog povreda
Flik je istakao važnost pobjede nad Real Madridom u Kupu kralja za moral tima i dodao:
“Svi igrači su fokusirani i žele da stignu do finala. Inter će biti veoma težak protivnik; imaju jednu od najboljih odbrana u Evropi”, kaže Flik.
Prema predviđanjima Opta superkompjutera, Barselona ima 56% šansi da se plasira u finale, dok Inter ima 44%



