Fudbal Liga šampiona

Kraj za Barsu, prošli Benfika, Salcburg i Lil

Grinvud, foto: manutd.co

Barselona je ispala u grupnoj fazi Lige šampiona poslije više od 20 godina. Prošli su večeras Benfika, Lil i Salcburg.

Katalonci su izgubili 3:0 od minhenskog Bajerna, a nijesu dočekali ni poklon kijevskog Dinama.

Benfika je slavila protiv Ukrajinaca 2:0, iskoristila poraz Barselone i prošla dalje.

Pobjede vrijedne plasmana u osminu finala obezbijedili su Lil i Salcburg koji su time eliminisali Sevilju i Volfsburg.

Junajted je u meču bez rezultatskog značaja remizirao sa Jang Bojsom.

Drugi meč te grupe koji je trebalo da odluči drugog putnika u četvrtfinale je odgođen. Atalanta će sjutra dočekati Viljareal nakon što večeras nije bilo uslova da se igra zbog snijega.

Rezultati:

Bajern Minhen – Barselona 3:0 (Miler 34, Sane 43, Musiala 62)
Benfika – Dinamo Kijev 2:0 (Jaremčuk 16, Žilberto 22)
Mančester Junajted – Jang Bojs 1:1 (Grinvud 9 – Rider 42)
Atalanta – Viljareal – odgođeno
Salcburg – Sevilja 1:0 (Okafor 50)
Volfsburg – Lil 1:3 (Štefen 89 – Jilmaz 11, Dejvid 73, Gomes 78)

tok mečeva:

Kraj

89′ Štefen je smanjio zaostatak Volfsburga.

78′ Lil je završio misiju. 3:0 vodi u Volfsburgu. Gomes daje treći gol.

73′ Lil je praktično u osmini finala. Drugi gol za Francuze daje Džonatan Dejvid, 0:2. I bod je Lilu dovoljan za prolaz.

62′ Gol za Bajern. Barselona bi mogla da doživi debakl u Minhenu. Misiala je strijelac trećeg gola.

50′ Gol od velike važnosti za Salcburg. Okafor je strijelac i ako ostane taj rezultat Salcburg ide dalje.

to je to u prvim poluvremenima.

42′ Sjajan gol Ridera na Old Trafordu. Poravnao je Jang Bojs.

43′ Snažan udarac Sanea i gol broj dva za Bajenr. Loša reakcija Ter Štegena i Barsa tone.

34′ Gol za minhenski Bajern. Tomas Miler je strijelac, nakon dar mara koji je napravio Levandovski Pikeu.

22′ Žilberto kažnjava grešku gostiju. Benfika leti ka drugom mjestu!

16′ Samo minut kasnije Benfika je kaznila promašaj. Odlična akcija koju je krunisao Jaremčuk. Benfika je sada virtuelno ispred Barselone!

15′ Kako se samo obrukao fudbaler Dinamo KIjeva Cigankov. Prazan gol je promašio sa pet metara, nestvarno!

Nema večeras fudbala u Bergamu, Atalanta i Viljareal sjutra će igrati za prolaz!

11′ vodi Lil u Njemačkoj. Sjajna kontra gostiju i pogodak Buraka Jilmaza! Lil je prvi u grupi sa 11 bodova po trenutnim rezultatima.

9′ Sjajan gol Grinvuda. “Polumakazice” iz vrlo teške pozicije za vođstvo tima iz Mančestera.

1′ Zbog loših vremenskih uslova kasni početak meča u Bergamu.

1′ Počeli su dueli.

Barselona će u Minhenu probati da izbjegne ispadanja prvo u gotovo posljednje dvije decenije u prvoj fazi elitnog takmičenja.

Za to im je potrebna pobjeda protiv Bajerna ili da Benfika ne pobijedi kijevski Dinamo.

Vrlo zanimljivo je i u grupi G gdje sva četiri tima mogu dalje.