Valensija srušila Real

Fudbaleri Valensije savladali su Real 2:1 u ranije odgođenom meču 16. kola Primere.

Trijumf “slijepih miševa” obradovaće Barselonu i Sevilju jer će poslije ovog neuspjeha ekipe Zinedina Zidana, završnica šampionata biti još zanimljivija.

Valensija je do golova vrijednih pobjede stigla u uvodnim minutima susreta. Najrpije je Zaza pogodio u četvrtom, da bi Oreljana već u devetom minutu donio veliku prednost domaćem timu.

Pred kraj prvog dijela Kristijano Ronaldo je glavom poslije ubacivanja Marsela smanjio, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Real je napadao, ušao je u igru i Garet Bejl. Međutim, odoljela je odbrana domaćih i na kraju je Valensija proslavila veliku pobjedu.

Madriđani sada na vrhu imaju bod više od Barselone, a tri od Sevilje, s tim da Real ima meč manje od rivala u borbi za titulu.